Philadelphia a Sacramento vedou v play off NBA už 3:1 na zápasy

NEW YORK

Basketbalisté Philadelphie se v pondělí vyvarovali chyby, kterou udělali v sobotu, porazili New Orleans 96:87 a ujali se v sérii vedení 3:1 na zápasy. Stejně jako Sixers na východě si v Západní konferenci počínalo Sacramento. V pondělí porazilo Utah na jeho palubovce 99:82 a vede v sérii rovněž 3:1 na zápasy.

Robert Křesťan s kapelou Druhá tráva.

Sixers šli podobně jako v sobotu do poslední čtvrtiny s náskokem několika bodů, ale zatímco v třetím zápasu jej promarnili, tentokrát se nenechali ukolébat a vyhráli. A to i přesto, že svůj den neměl Allen Iverson. Jako obvykle střílel na koš ze všech pozic, ale z pětatřiceti pokusů proměnil jen dvanáct a připsal si na konto 22 bodů. "Posledně s námi pěkně vyběhli," připomněl Iverson sobotní utkání, které Philadelphia ztratila v poslední čtvrtině, v níž se New Orleans povedlo obrátit skóre šňůrou patnácti bodů. "Mají skvělý tým, jeden z nejlepších, proti jakému jsem kdy nastoupil," dodal uznale Iverson. Narozdíl od utkání v New Orleans rozhodla v Salt Lake City už třetí čtvrtina, kterou vyhrálo Sacramento drtivým rozdílem 36:18. Na začátku to přitom nevypadalo na jasnou záležitost. V první části totiž Kings prohrávali o osm a v polovině utkání pak ještě o čtyři body. "Začátek se nám moc nepovedl. Dostali nás pod tlak," líčil zápas Chris Webber, který si na konto připsal 26 bodů a 11 doskočených míčů. "Ale druhá půle už byla lepší. V ní jsme hráli mnohem agresivněji," doplnil jej spoluhráč Peja Stojakovič, se sedmadvaceti body nejlepší střelec Sacramenta.