Drama ukončil Kolařík

Novinky, Martin Kézr, Marek Burkert

PRAHA

Gólem obránce Kolaříka v sedmé minutě prodloužení porazili hokejisté Slavie ve třetím finále extraligy Pardubice 5:4. Ani 42 zákroků brankáře Svobody tak neodvrátilo porážku suveréna základní části. Slavia má nyní v sérii navrch, vede 2:1 na zápasy. Finálová série bude pokračovat čtvrtým utkáním ve čtvrtek rovněž v Praze.

Jeden z pachatelů krádeže.

Slávisté využili hned první přesilovku utkání. Z Pácalova trestu uplynulo teprve 43 sekund, když po Dudově přihrávce od zadního mantinelu pálil milimetrově přesně pod horní tyčku Posmyk. Speciální útok pro hru v početní výhodě vytvořený Dudou a Antošem na křídlech u Beránka působil potíže soupeři i po faulu Dubna, ale Svoboda všechny další šance Pražanů pochytal.

Domácí byli v úvodu výrazně úspěšnější při vhazování, i to umocňovalo jejich převahu, jenže závěr prvního dějství patřil Pardubicím, které postrádaly Janeckého sužovaného střevními potížemi. O vyrovnání se zasloužil Mudroch, jenž nadvakrát dopravil puk do sítě, když využil dezorientace slávistického obránce Kolaříka. Uplynuly sotva dvě minuty a autor první pardubické branky našel na útočné modré rozjetého Kropáče, který špičkou hole dokázal překonat Málka, ač si puk škrtnul o dres brankáře.

Spousta zraněných

Mezitím odstoupil ze hry s poraněným levým ramenem slávistický centr Krátoška a play-off pro něj zřejmě skončilo. Podobně je na tom další útočník Pražanů Hruška, jenž si obnovil zranění navikulárky. Navíc hned v úvodu druhého dějství musel Málek čarovat při Divíškově sólu. Domácí dostal z útlumu až Hejdův gól ve 24. minutě, kdy urostlý obránce při hře 4 na 4 dostal před pardubickou brankou čas i prostor k dorážce. Obrat skóre mohl vzápětí završit Duda, sám před Svobodou ale nepropasíroval puk mezi betony.

Na ledě byla k vidění řada ostrých osobních soubojů, oba celky soustředěně bránily a skvělé výkony předváděli hlavně brankáři. Slavii přinesl vedení náhodný gól, když Duda, ač tísněn Pácalem, z nulového úhlu protlačil kotouč do sítě za přispění pravé brusle nešťastného Svobody. Rychlou možnost gólové odpovědi nabídlo Pardubicím 21 sekund dvojité početní výhody, jenže domácí se ubránili.

Ujala se až Kolaříkova rána

Hosté srovnali krok až v úvodu třetího dějství po dělovce Pišteka, Slavia však znovu uplatnila velkou finálovou zbraň. Při vyloučení na obou stranách báječně projel až před Svobodovu svatyni Hejda a svou druhou brankou v zápase potvrdil renomé nejproduktivnějšího hráče série o titul.

Pražané museli kvůli zranění tří útočníků stáhnout hru na tři útoky, přesto už mysleli na vítězství, ale překvapil je z trestné lavice se vracející Duben, jenž po Sýkorově krásné přihrávce srovnal na 4:4. Utkání dospělo k prodloužení a v něm byly aktivnější Pardubice. Šance Mikesky ani Kudrny se však neujaly, na druhé straně neuspěl v sólu Beránek. V 67. minutě však vypálil Kolařík a znavení slávisté mohli slavit.

SLAVIA vs PARDUBICE 5:4pp (1:2, 2:0, 1:2)