Detroit si jako první na Východě zajistil play-off

– NEW YORK

Basketbalisté New Jersey a Philadelphie dokázali ve svých zápasech obrátit v poslední čtvrtině skóre a dotáhnout utkání do vítězného konce. New Jersey porazilo New York 101:95 a Philadelphia zdolala Indianu 91:85. Na lídra Východu Detroit se ale nedotáhli, protože ten porazil v prodloužení Atlantu 102:99 a jako první si zajistil účast v play-off.

Opravovaná hala házené v Karviné - Novém Městě

I Detroit přitom zachraňoval zápas až na poslední chvíli. Devět minut před koncem totiž prohrával o patnáct bodů. Pak ale zaveleli k útoku Mehmet Okür a Chauncey Billups. Nováček Okür nastřílel v utkání 16 bodů, všechny právě v poslední čtvrtině. Billups se pak postaral o vyrovnání a sehrál klíčovou roli v prodloužení, v němž dal rozhodující trojku.

"Moc nad tím nepřemýšlím a zbytečně se nestresuji," tvrdil Billups po zápasu. "Prostě střílím, aniž bych se bál, jestli to skončí v koši, nebo ne. Dokonce by se dalo říct, že mám nejradši ze všeho okamžiky, v nichž jde o všechno," dodal basketbalista Detroitu, který začátkem března podobně rozhodl zápas s Golden State.

Jak je důležité míti Iversona

O vítězství Philadelphie nad Indianou rozhodl Allen Iverson. Indiana sice neměla tak velký náskok jako Atlanta v zápasu s Detroitem, ale rozhodně měla závěr lépe rozehraný. V posledních devíti minutách nicméně nenašla recept, jak ubránit Iversona, který jedenácti body utkání rozhodl. Celkem zaznamenal 22 bodů.

"První půlka se mi moc nepovedla," přiznala sebekriticky hvězda Philadelphie. "Ale vždycky si říkám, i kdyby šlo dvacet střel na koš vedle, tak jednadvacátá tam spadne. Prostě to nevzdávám a bojuji," nechal se slyšet Iverson.

Vyrovnané individuální výkony rozhodly o vítězství New Jersey nad New Yorkem, který měl rovněž lepší start do poslední čtvrtiny. Jenže na druhé straně se v pravý čas probudili Kenyon Martin a Kerry Kittles. Prvně jmenovaný zaznamenal 24 bodů a deset doskoků, Kittles pak na konto Nets přidal 23 bodů.

Minuta pro Welsche

Washington vyhrál v Seattlu 80:74 a probojoval se ve Východní konferenci na osmé, poslední postupové místo do play off. Vítězství slavili i hráči Golden State, kteří zdolali Boston 107:95.

Za hosty si minutu zahrál i český reprezentant Jiří Welsch, ale nestačil ani vystřelit na koš.

3. San Antonio +502071,4
4. Minnesota462663,9