Vážení členové celostátní konference KDU-ČSL,

mrzí mě, že se na Vás nemohu obrátit osobně. Váš předseda p. Miroslav Kalousek nám na našem sjezdu řekl, že naše strany mají společnou státotvornou minulost a také z ní odvozenou společnou odpovědnost za budoucnost.

K těmto větám se hlásím a proto se na Vás nyní obracím. Máme za sebou více než dva roky úspěšného plnění programu naší vlády. Naše společná vláda přivedla zemi ke stabilitě a růstu. Tato vláda se první odhodlala k potřebným reformám a vydatně přispěla k úspěšnému vstupu České republiky do Evropské unie.

Máme dokonce i širokou shodu na tom, co je třeba provést do konce volebního období. Česká strana sociálně demokratická je plně odhodlána udělat vše pro to, aby byl důsledně naplněn obsah našeho programového prohlášení. Tento postoj je potvrzen i naším sjezdem.

Přál bych si, abychom dokázali vzájemně respektovat výsledky a rozhodnutí našich nejvyšších stranických orgánů a zároveň bych si stejně přál, abychom našli cestu, jak naše koaliční závazky splnit společně. xxx V duchu této společné odpovědnosti přijal náš poslanecký klub stanovisko, které Vám posílám.

S úctou Stanislav Gross, předseda ČSSD