Podporovatelé Karla Schwarzenberga:
 

"Pan kníže má charakter, vtip a krásně zpívá!"
Marek Eben


"Jediný možný prezident naší republiky, navazující na hodnoty Václava Havla. P.S. nechceme prezidenta s komunistickou minulostí!"
Ivan a Klára Trojanovi

 

"Podporuju Karla Schwarzenberga, protože mám pocit, že je namále."
Pavel Liška

 

"Karla Schwarzenberga si velice vážím a respektuji."
Ivan Král

 

"My, co jsme měli rádi prezidenta Václava Havla a neseme tu nálepku pravdoláskařů, nemáme mezi prezidentskými kandidáty moc na výběr. Já bych chtěl za prezidenta Karla Schwarzenberga."
Zdeněk Svěrák

"Karel Schwarzenberg pro mě znamená záruku slušnosti, poctivosti a velkorysosti. Také tradice, která nám je tak potřebná a bez níž hrozí, že se rozplyneme do beztvarosti."
Ivan Klíma

 

"Budu raději, když bude prezidentem kníže, nežli zeman..."
Jan Hřebejk

 

"Jediný možný kandidát..."
Vojtěch Dyk

  

"Karla Schwarzenbergera chci za prezidenta, protože jako jediný z kandidátů nebyl ani komunista, ani svazák, ani pionýr, ani jiskřička."

Ivan Mládek

 

"Věřím Karlu Schwarzenbergovi, že se mu podaří vrátit českým zemím důstojné a respektované místo v politické kultuře západní Evropy i celého světa."
Miloš Forman

„Karel Schwarzenberg je jedinej hajnej, kterej toho prezidenta dělat může. A když je někdo jedinej, kdo to dělat může, tak to dělat musí. Proto volím Karla Schwarzenberga.“
Petr Čtvrtníček

 

"Čistě osobně je mi jako prezidentský kandidát sympatický. Je to člověk z mého pohledu důvěryhodný a zkušený. Osobnost, která se chce stát součástí Evropy jako celku. Svým způsobem reprezentuje kulturu, k níž vzhlížíme. Tím myslím civilizovanost, elementární slušnost a etiku, která se nepotřebuje opírat o literu zákona, nýbrž o morální vnitřní kodex."

Dan Bárta

 

„Karla Schwarzenberga si vážím, budu ho volit a doufám, že bude zvolen. Přál bych to jemu i nám všem.“
Václav Vydra

 

"Pan Karel Schwarzenberg má noblesu, kterou má mít státník, ale která ostatním našim politikům chybí."

Jiří Menzel

 

"Prostě proto."
Petr Šabach

 

"Rozhodně podporuji Karla Schwarzenberga, chci aby byla na Hradě osobnost, která respektuje právní stát."

Rudy Linka

 

"Karel je pro mě jediný myslitelný kandidát na prezidenta. Je taktéž jediný, kterého na Hrad nežene touha po moci či duševní nemoc. Jeho důvodem je mnoha generacemi podepřená snaha o službu a správu státu, starost o veřejné blaho. Karel na Hrad!"

David Černý

 

"Myslím si, že bychom si zasloužili prezidenta, který je naprosto seriózní, poctivý. To, že si lidé občas stěžují, že třeba neumí dokonale česky, to nepovažuji za argument. Je šlechtic, chová se jako šlechtic a umí spoustu jazyků."

Ivan Havel


"Věřím mu."

Josef Polášek

 

"Dívám se kolem sebe, kdo by to dělal lépe něž já, a nikoho jiného nevidím, než Karla Schwarzenberga."

Bolek Polívka

 

"Pan Schwarzenberg je pro mě zárukou toho, že věci, které se tu dějí, budou mít opravdu demokratický charakter. U dalších kandidátů na prezidentský stolec mám největší problém s tím, že byli všichni nějakým způsobem spojeni s komunistickým režimem, což mi připadá přes míru. Už proto, že bychom byli zpátky u NKVD, StB nebo jako se všechny tyto tajné organizace jmenovaly."

David Koller

 Zdroj: www.volimkarla.cz