Název komise
 Předseda  Počet jednání za rok 2008 Počet jednání za rok 2009
Stálá komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby
Jeroným Tejc (ČSSD)
nevykazuje činnost
Stálá komise pro kontrolu činnosti Národního bezpečnostního úřadu Jan Klas (ODS) 1žádné
Stálá komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Pavel Severa (KDU-ČSL) nevykazuje činnost
Stálá komise pro kontrolu použití operativní techniky Policie České republiky Václav Klučka (ČSSD)
nevykazuje činnost
Stálá komise pro otázky Ústavy České republiky Zdeněk Jičínský (ČSSD) nevykazuje činnost
Stálá komise pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny Lubomír Suk (ODS) 3žádné
Stálá komise pro sledování procesu zpřístupnění svazků vzniklých činností bývalé Státní bezpečnosti Vladimír Hink (ODS) nevykazuje činnost
Volební komise Petr Tluchoř (ODS) 2 žádné
Vyšetřovací komise pro vyšetření neoprávněných zásahů do soukromého a rodinného života některých osob uskutečňovaných za účelem nátlaku na členy Parlamentu České republiky nezveřejněno nevykazuje činnost
Vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny k vyšetření okolností výběrového řízení a uzavření smlouvy na dodávku výkonového mýta pro nákladní vozidla nad 12 tun mezi Českou republikou a firmou Kapsch Oldřich Vojíř (ODS) nevykazuje činnost
Název podvýboru
 PředsedaPočet jednání za rok 2008 Počet jednání za rok 2009
Podvýbor pro energetiku Jan Špika (ODS) 1 1
Podvýbor pro ochranu spotřebitele Věra Jakubková (nezařazená) 1žádné
Podvýbor pro podnikatelské prostředí Jaroslav Plachý (ODS) 31
Podvýbor pro strategie a koncepce Cyril Zapletal (ČSSD) 1žádné
Podvýbor pro kontrolní systémy Václav Šlajs (ČSSD) 1žádné
Podvýbor pro kontrolu hospodaření ve veřejné správě Robert Dušek (ČSSD) 1žádné
Podvýbor pro legislativu Pavel Svoboda (ODS) 1žádné
Podvýbor pro přípravu návrhů na propůjčení nebo udělení státních vyznamenání nezveřejnil nevykazuje činnost
Podvýbor pro přípravu novely zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) nevykazuje činnost
Podvýbor pro lidská práva Hana Orgoníková (ČSSD) 1 
Podvýbor pro národnostní menšiny Václav Votava (ČSSD) žádnéžádné
Podvýbor pro činnost daňové a celní správy Petr Rafaj (ČSSD) 3žádné
Podvýbor pro finanční hospodaření územních samospráv a pro využívání fondů Evropské unie Petr Braný (KSČM) 11
Podvýbor pro finanční trhy a loterie Miloš Patera (ODS) 11
Finanční podvýbor Radim Chytka (ODS) 1 1
Podvýbor pro volební legislativu Kosta Dimitrov (ČSSD) nnevykazuje činnost
Podvýbor pro Integrovaný záchranný systém Karel Černý (ČSSD) 2žádné
Podvýbor pro vězeňství Karel Šplíchal (ČSSD) 12
Podvýbor pro zpravodajské služby Jan Klas (ODS) nevykazuje činnost
Podvýbor pro kontrolu obchodu s vojenským materiálem Jiří Čepelka (ODS) 3žádné
Podvýbor pro kontrolu plnění úkolů reformy AČR Pavol Kubuš (ČSSD) žádnéžádné
Podvýbor pro kontrolu programového financování AČR Milan Bičík (KSČM) 2žádné
Podvýbor pro důchodovou reformu František Laudát (ODS) žádnéžádné
Podvýbor pro investice v sociální oblasti Vladimíra Lesenská (ČSSD) nevykazuje činnost
Podvýbor pro zdravotně postižené a sociálně vyloučené skupiny Dagmar Molendová (ODS) nevykazuje činnost
Podvýbor pro bytovou politiku Jan Babor (ČSSD) 1žádné
Podvýbor pro regionální rozvoj a využívání fondů EU Jiří Petrů (ČSSD) 1žádné
Podvýbor pro veřejnou správu a informační systémy Jaroslav Krupka (ODS) 21
Podvýbor pro kulturu a mediální legislativu Petr Pleva (ODS) žádné1
Podvýbor pro mládež a sport Pavel Ploc (ČSSD) 2 1
Podvýbor pro školství Milan Bičík (KSČM) 21
Podvýbor pro vědu a vysoké školy Ivan Ohlídal (ČSSD) 31
Podvýbor pro ekonomiku ve zdravotnictví Jaromír Chalupa (ČSSD) 3žádné
Podvýbor pro oblasti financované ze státního rozpočtu - výzkum, investice, dotace Miroslav Krajíček (ODS) 11
Podvýbor pro problematiku civilizačních onemocnění a závislostí Jiřina Fialová (KSČM) žádnéžádné
Podvýbor pro financování péče o životní prostředí Ladislav Libý (ODS) 1žádné
Podvýbor pro ochranu přírody a krajiny Kateřina Konečná (KSČM) žádnéžádné
Podvýbor pro suroviny, odpady, obnovitelné zdroje a ochranu klimatu Vlastimil Aubrecht (ČSSD) 2 2
Podvýbor pro krajany Helena Mallotová žádnéžádné
Podvýbor pro prezentaci České republiky v zahraničí a vnější ekonomické vztahy Václav Exner (KSČM) nevykazuje činnost
Podvýbor pro lesní a vodní hospodářství Daniel Petruška (ODS) nevykazuje činnost
Podvýbor pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství Karel Kratochvíle (ČSSD) nevykazuje činnost
Podvýbor pro potravinářství a veterinární činnost Pavel Bohatec (ODS) nevykazuje činnost
Podvýbor pro rozvoj venkova Václav Grüner (ČSSD) nevykazuje činnost