Už v té době se spekulovalo o tom, že rebelující poslanec Marian Bielesz, který nechtěl jako 101. poslanec podpořit právě vznikající vládu Stanislava Grosse, dostal za odchod ze Sněmovny také úplatek. Dokonce se objevila částka 15 miliónů korun.

;

Celá kauza podle Kořistky začala v jedné ostravské kavárně. Tam mu podle jeho slov tajemník předsedy ODS Mirka Topolánka Marek Dalík a lobbista Jan Večerek nabídli za pád vlády 10 miliónů korun. Kořistka odmítl sdělit, který z těchto dvou mužů konkrétně nabídku vyřkl. Nabídka měla platit do konce roku, pak už prý nebyla pro ODS zajímavá.

Pak už nabraly události rychlý spád. ODS zprávu tvrdě odmítá. Prezident Klaus označuje Kořistku za nedůvěryhodného, policie vyslýchá účastníky schůzky, zve si i předsedu ODS Topolánka.

Kořistka podstupuje výslech na detektoru lži. Podle policie mluví pravdu, potvrzuje to i ministr vnitra, nestraník František Bublan. Dalík s Večerkem detektor odmítají.

;

Poslední zářijový den policie Dalíka s Večerkem zatýká a sděluje jim obvinění z podplácení, následuje transport vrtulníkem do Ostravy. Policie žádá vazbu. Neúspěšně. Druhý den jsou oba na svobodě.

Případ už naplno zaměstnává politickou scénu. ODS napadá soc. dem. z vytváření policejního státu a opět vytahuje pojem grosstapo, který na premiéra Grosse působí jako červený hadr na býka. To vše se odehrává při zahájení volebních kampaní před listopadovými krajskými a senátními volbami.

Následuje mediální přestřelka mezi státními zástupci, která má za výsledek zpochybnění Kořistkovy výpovědi na detektoru lži. Nakonec i zrušení obvinění Dalíka a Večerka. Policie připouští, že se bude muset zabývat i variantou, že kauza měla poškodit ODS. Případ nechal ještě přezkoumat vrchní státní zástupce v Olomouci Ivo Ištvan.

Články o kauze Kořistka
Rebela Bielesze má ve Sněmovně nahradit loajální Kořistka
Kauza Kořistka: Zaorálek zvažuje odložení hlasování o vládě
ODS zažaluje Kořistku o 10 miliónů
Topolánek kvůli korupční aféře vypovídal na policii
Kořistka: detektor lži mi dal za pravdu
Dalík a Večerek jsou obviněni z uplácení unionisty Kořistky
Dalík a Večerek nepůjdou do vazby
Politologové: kauza Kořistka je předvolební útok
Aféra Kořistka: údajný úplatek pro Bielesze
Prověrka: Dalík a Večerek zatčeni a stíháni nezákonně
V kauze Kořistka prováděla policie odposlechy
Dozorující žalobce odvolán z případu Kořistka
Stíhání Dalíka a Večerka zastaveno
Kauza Kořistka: stížnost policie je neopodstatněná
ODS chce kvůli odposlechům mimořádnou schůzi Sněmovny