Hlavní obsah
 

Apríl na začátku března. Bude teplo, ale mokro

První týden meteorologického jara bude aprílový. Přes území ČR se bude přesouvat tlaková níže s nejvyššími teplotami kolem deseti stupňů a hojnými srážkami. Objeví se však také polojasná obloha. Ke konci týdne může být ráno náledí. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Apríl na začátku března. Bude teplo, ale mokro

V úterý má být obloha zatažená, objeví se déšť. Na horách, v polohách nad 600 metrů nad mořem se vyskytnou srážky sněhové. Nejvyšší denní teploty na západě nepřekročí 9 stupňů Celsia, na východě to může být až 11.

Také středa bude oblačná až zatažená, s občasným deštěm nebo přeháňkami, od 500 metrů nad mořem sněhovými. Odpoledne v Čechách čekají meteorologové ubývání oblačnosti až na polojasno. Noční teploty se mohou dotknout -2 stupňů, nejvyšší denní se pak budou pohybovat mezi 4 až 8 stupni.

Ve čtvrtek se čeká podobný charakter počasí, má být oblačno až polojasno s ojedinělými přeháňkami, od 500 metrů sněhovými. Teploty v noci budou mezi 0 až -4 stupni, nejvyšší denní mezi 5 až 9 stupni.

Ilustrační foto

Foto: Profimedia.cz

I pátek bude oblačný až zatažený s občasným deštěm, sněžení se může objevit i v nižším výškovém pásu od 400 metrů nad mořem. Teploty mají být podobné jako ve čtvrtek, tedy mezi 0 a -4 stupni Celsia. Nízké teploty spolu se srážkami značí riziko výskytu náledí a zejména řidiči by měli být opatrní. Nejvyšší denní teploty pak nepřekročí 7 stupňů.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků