Ti pak po červeném koberci projdou do vily a mezitím se rozpoutá televizní show, o níž Nova tvrdí, že se ponese v hollywoodském stylu se vším, co k tomu patří včetně nevídaného překvapení. Po skončení podívané na soutěžící čeká už jen 40 nonstop běžících televizních kamer [celá zpráva] a 60 mikrofonů a vidina tři měsíců izolace v domě a výhry deseti miliónů korun.

Na rozdíl od VyVolených na Primě, kde začnou diváci již od příštího týdne posílat hlasy soutěžícímu, jehož chtějí ve vile ponechat, Nova nabízí divákům opačnou možnost - hlasovat pro vyřazení některého z účastníků. A to nikoliv jednou za týden jako Prima, ale jednou za čtrnáct dní.

Reality show by se však tímto postupem protáhla Nově na více než avízovaných sto dnů. Televize se zatím k této novince zásadně nevyjádřila. "Není vyloučeno, že se vyřazování účastníků ke konci zrychlí," řekl pro ČTK mluvčí reality show Big Brother Adam Kotalík.

V neděli se spustí stránky nabízející pohled do vily

V neděli se také spustí internetové stránky Seznamu.cz, na kterých budou mít návštěvníci možnost prostřednictvím speciálních internetových adres diskutovat či sledovat nepřetržitě dění ve vile..

Vstupní internetová adresa zní www.seznam.cz/bigbrother. V neděli po skončení show dojde na adrese ke změně - zobrazí se originální stránka Big Brother spojená webovou kamerou přímo s vilou Velkého bratra. Začne tak on line přenos trvající nepřetržitě sto dní.

U VyVolených to žije

Ve vile konkurentů Velkého bratra už jedou na plné pecky. Dnes večer v domě přivítají VyVolení posledního, třináctého soutěžícího, a od neděle se nebude osádka jen tak cachtat v bazénku, klábosit, popíjet alkohol, saunit se, lenošit a eroticky se vzrušovat, jak to do teď z obrazovky na diváky působilo.

Začnou plnit úkoly, které se dozví prostřednictvím televizoru umístěného v pokoji. VyVolení nebudou během sto dní pobytu stále zavřeni v domě. Projekt této reality show umožňuje vyvézt je pro některé úkoly ven třeba do přírody, samozřejmě při zachování všech pravidel - hlavně znemožnění jakéhokoli kontaktu s okolním světem. Čeká je i návštěva určitých V. I. P. hostů.

VyVolení dostanou dárek

VyVoleným zřejmě přijde dárek. Protože většina z nich se předvedla ve svých televizních medailóncích jako sportovci, kteří téměř neslezou z on line bruslí, horských kol, surfů a jiných sportovních lákadel, dostanou, když si to plněním úkolů zaslouží, do vily sportovní dárek. "Asi jim do vily něco dáme, možná činky pro posilování, možná rotopéd, třeba i něco ještě sportovnějšího, zatím nevím přesně co," naznačil Právu generální ředitel Primy Martin Dvořák.

Prima přestála tento týden už druhý soudní atak kvůli VyVoleným. Po Endemolu neuspěla u pražského Městského soudu ani společnost Czech On Line, která chtěla předběžným opatřením dosáhnout zastavení show na obrazovce, protože podle jejich názoru oni jediní vlastní ochrannou známku s názvem Vyvolená. Tvrdili, že ji Prima zneužila. Soud však neshledal užití názvu VyVolení za zásah do známkových práv Czech On Line.