Ve festivalovém kině Lázně III se promítači mají jako v lázeňské sauně. Po otevření dveří musí zdolat několik schodů železného točitého schodiště, než s dostanou do svého království. Zatímco dole u dveří se teplota vzduchu opravdu podobá sauně, nahoře od rozpálených promítaček ohřátý vzduch ochlazuje mobilní klimatizace. Na letmou návštěvu prostředí vcelku obstojné, na promítání čtyř filmů denně nic moc. Pro nováčka na festivalu navíc znamená najít kino Lázně III menší detektivní příběh.

Promítání mají na starosti Petr a Dušan. Sehraná dvojka, která se zná z Prahy jezdí do Karlových Varů již třetím rokem. "Jsou nejsehranější tým," říká usměvavá Jana, která kontroluje titulky u filmů, aby byly v souladu s tím, co se odehrává na plátně. I Jana je ve Varech potřetí. Petr a Dušan si spolupráci s Janou rovněž pochvalují. 

Na malou inspekci jsem do Lázní III přišel s Tomášem Baldýnským v době promítání snímku Lovec (Anshi). Film se stopáží 93 minut je na pěti kotoučích filmového pásu. Každý má dvacet minut. Což pro Petra a Dušana znamená po každých 20 minutách filmů nasadit nový kotouč. Vypadá to tak, že se Petr postaví k jedné promítačce a Dušan k druhé. V určitý okamžik si řeknou a promítačku s odehranou částí filmu vypnou, druhá poté naskočí. Divák tuto operaci postřehne pouze v případě, že se zaměří na pravý roh plátna, kde se objeví bíle kolečko, nebo stále méně častější čtvereček.

Lovec se v Lázních III promítal na festivalu naposledy. "Mám na starosti několik filmů, se kterými putuji po kinosálech,"  vysvětluje Jana a prozrazuje divácky nejatraktivnější pasáž snímku Lovec. "Je to scéná mezi 22. a 26. minutou," říká s potutelným úsměvem. Na plátně zatím běží 18. minuta a tak je vcelku jasné, že využíváme možnosti a na doporučení Jany zůstáváme. Dvaadvacátá minuta je tu a na plátně se hrdinové filmu oddávají souloži na koni. Více o tom i s fotografickým doprovodem přinese Tomáš Baldýnský ve svém internetovém deníku.

Pohodová je pracovní doba, kterou se Petr a Dušan musí v Lázních III řídit. Každý den začínají v půl jedenácté dopoledne a končí po deváté večer. Pak promítači opouštějí svou svatyni a vrhají se do víru nočního festivalového života.