A jak vidí filmy, festival, kina či festivalovou znělku diváci? Za první dva dny se v FKÚ vytvořila skupina přispěvatelů, kteří se v tomto způsobu sdělování svých dojmů evidentně našli. Mezi nejčastějšími přispěvateli tak najdete diváky s přezdívkami jhershaw, Redlum či jkom.

Na co pozor!

Ti zde píší nejen své dojmy z filmů, někteří připojí i doporučení. Hledají zde i radu či chcete-li stejně smýšlející druhy. Ali se ve svém příspěvku k festivalové znělce ptá: "Jsem jedinej komu se nelíbí?" Ujištění, že tomu tak není, a že jsou na festivalu minimálně tři lidé, kterým se letošní znělka nelíbí, se Alimu dostalo od pisatelky jkom. Ta v úvodu vyjadřuje svůj pocit expresivním výrazem, nicméně dodává publikovatelný dovětek: "Jedinej určitě nejsi. Znělkám se tleskává. Letos lidi mlčej nebo bučej."

ANKETA
Líbí se vám festivalová znělka?
Hlasujte na konci článku

Tím třetím, kterému se znělka nelíbí, je jeden mladík, který před pondělní projekcí snímku Bring Me the Head of Alfredo Garcia, poté co znělka skončila, do laxně tleskajícího sálu vykřikl: "Fuj!"

Líbilo se!

Snímek režiséra Radu Mihaileanua zaujal Jindru S.: Pro mě zatím nejhezčí film festivalu. Moc chytrý a vtipný film o vážných věcech. Píše, že v podle programu to může vypadat jako nudný film. "Zní to nudně, ale je to hrozně zábavný." Film se bude ještě promítat 6. července od 13 hodin v Divadle Husovka.

Postřeh

Nad tím, jak vyrazit na noční projekce se rozepsal Redlum. V souvislosti s filmem Kung-fu Mela píše, že snímek se dal vidět s "flaškou vína a placatkou vodky." Oceňuje neustálou akci, kterou je film nabit. "Pořád se tam něco děje, což pri půlnoční projekci, kdy všichni upadají do letargie a polospánku, není od věci." Filmu dal tři hvězdičky.

Staňte se i vy agenty FKÚ. Za co nejvíce smysluplných příspěvků od jednoho autora jsou přislíbena dvě mojita.