Na přání režiséra bude snímek promítnut ovšem pouze v anglickém původním znění bez simultánního překladu do sluchátek i bez titulků. Snímek Zlomené květiny měl premiéru na festivalu v Cannes, ovšem režisér nebyl spokojen s jeho uvedením a proto jej od té doby ještě částečně upravil. "Diváci ve Varech budou mít možnost uvidět film po Jarmuschových úpravách v podstatě ve světové premiéře," uvedla programová ředitelka Julietta Zacharová. Podle jejích slov byl film na festival dopraven za zvláštních bezpečnostních opatření, aby se zabránilo pirátskému kopírování.

Snímek vypráví o Donu Johnstonovi (Bill Murray), starém mládenci, jenž ale v životě poznal mnoho žen. Ta poslední Sherry jej právě opustila, načež on dostane záhadný dopis, v němž je naznačeno, že s některou ze svých bývalých lásek má, aniž to tuší, dospělého syna. Jeho kamarád Winston, který si hraje na detektiva, jej přiměje k tomu, aby začal pátrat po své minulosti. Postupně se setká se čtyřmi ženami, které cosi v jeho životě znamenaly. Hrají je hvězdy první velikosti Sharon Stoneová, Frances Conroyová, Jessica Langeová, Tilda Swintonová.

Jim Jarmusch je ikonou amerického nezávislého filmu, jeho filmy jako Podivnější než ráj (Stranger Than Paradise, 1984), Mimo zákon (Down by Law, 1986) nebo Noc na zemi (Night on Earth, 1991) patří do učebnice světové kinematografie. Ovšem zlí jazykové tvrdí, že jeho Zlomené květiny nejsou až tak nezávislým a nekomerčním snímkem, jak by jeho jméno mohlo nasvědčovat.