Tušil jste, že je řada na vás?

Ano, tušil jsem to celý den. Možná i déle.

Proč?

Bylo na čase. V soutěži asi měli zůstat zpěváci, kteří zvládnou dobře češtinu. Já ale nechtěl být českou SuperStar. Podle mě totiž existuje jakási představa o tom, jak by měla vypadat a jaké písničky by měla zpívat. Já do té představy rozhodně nezapadám a nechci zpívat písničky, které by SuperStar prezentovat měla.

Jaká ta představa je?

Měl by to být někdo jako Aneta Langerová, miláček národa.

Tedy Gabriela Al Dhábba?

Nemusí to být zrovna ona. Může to být někdo z kluků. Podle mě ale vítěz nebude mít tak volné ruce, jako bych je třeba mohl mít já.

Jak by měla vypadat česká SuperStar podle vás?

Upřímně si myslím, že taková Aneta je správná SuperStar. Ti, kteří v soutěži zůstali, zpívají krásně, každý má svou osobitost a lidé už vědí, jaké písničky mají rádi. Já osobně bych poslal hlas všem, protože je znám i po lidské stránce. Teď bude záležet na tom, jak budou zpívat, jaké písničky si vyberou a jak se budou chovat. Šanci být úspěšní mají všichni.

Častokrát k vám byla porota velmi přísná. Myslíte si nyní, když už nejste v soutěži, že byla pokaždé spravedlivá?

Nebyla. Především ve chvílích, kdy nekritizovala můj zpěv, ale mluvila třeba o mé češtině. Naopak u lidí, u kterých měla být ke zpěvu kritická, třeba hodnotila to, jak vypadají a jaké mají charisma. Podle pana Klezly nebyla písnička Don't Cry od Guns N'Roses moc rocková. Já ji ale nevybral. Do nabídky ji dal dramaturg a ten by měl vědět, jestli tam patří, nebo ne. Když ale minule Petr Bende zpíval semaforskou písničku a pojal ji jako sambu, to mu bylo jedno. Bylo to nefér.

Kdo z porotců vás nejvíce pochopil?

Pan Horáček. Od začátku věděl, jak budu zpívat a co cítím.

Ondřej Soukup se jednou navezl do vaší češtiny. Cítil jste to také jako křivdu?

Vím, že nemluvím a nezpívám jako Čech. To je pochopitelné. Občas se v soutěži ale objevily výkony, kdy zpěvák zpíval anglicky hůř než já česky. Za to je nikdo nekritizoval. Neříkám ale, že porota byla nespravedlivá jenom ke mně.