Vyláme si zuby na rockových písničkách, po dvou poměrně nudných kolech přinášejících naději, že nedělní večer nebude pouhým vzpomínáním na časy, které soutěžící nezažili a přesto o nich tvrdí, jak si jich váží a jak byly báječné. V jejich podáních byly ale nudné, lesk soutěže proměnily v mlhu.

Jaké české písničky zazpívají

Každý soutěžící bude v neděli zpívat dvě písně. Na pódiu se o hudební doprovod postará skupina Pajky Pajk a zpěváci si opět vybírali z nabídky, kterou jim dala dramaturgie k dispozici.

Ali Amiri se již v minulosti netajil svou náklonností je skupině Chinaski a především proto si jako jednu ze dvou soutěžních válů vybral 1970, velký to hit minulého roku.

Gabriela Al Dhábba se rozhodla zazpívat další hit, Nebe od Anny K. Michal Hudček bude zpívat z barové židle šlágr Zejtra mám od pardubické skupiny Ready Kirken.

Petr Bende si jako jednu ze dvou finálových písní zvolil Ani náhodou od skupiny Alice. Skladba pochází ze začátku devadesátých let, z doby, kdy ještě v Alici působil zpěvák Dan Bárta. Vlastimil Horváth představí svou verzi písničky Země vzdálená od formace BSP, tedy Ota Balage, Kamil Střihavka, Michal Pavlíček.

Horváth o tom Právu řekl: "Jestliže pan Klezla tvrdí, že se mu nelíbí moje vysoká poloha, jsem zvědavý, jak mě bude hodnotit v tomhle kole. Jestli projdu, nebo ne, je pro mě nedůležité. Snažím se spíš uspokojit sám sebe a udělám všechno pro to, abych si neudělal ostudu."

Rockové písničky by potěšily i Michaela Foreta, který si minulý týden vylámal své statné jihomoravské tesáky na semaforských písních.

"Když jsem se podíval na nabídku, kterou soutěžící dostali, byl jsem nadšen. Zatímco z písniček Semaforu mi skoro žádná nebyla hned povědomá, tentokrát jsem znal pět skladeb nazpaměť. Zřejmě bych si vybral I Love Rock"n"roll od Joan Jett, protože je to skvělá vypalovačka."

Hudček má další problémy

Když se v pražské restauraci Papas natáčely medailonky pro nedělní finále, dostavil se "smolař soutěže" Michal Hudček v pantoflích a pobledlý.

"Mám zvýšenou teplotu, 37.5," postěžoval si na zhoršující se zdravotní stav, který ale tentokrát u něj zřejmě vyvolala chřipka.

Po úrazu, kdy minulý týden spadl z koně, přičemž mu praskly dva bederní obratle a narazil si pánev a ruku, se mu, jak tvrdí, zranění zlepšují. "Sice to bolí, ale je to lepší. Teď mám trochu problém se zády, protože to bude srůstat šest až osm týdnů."

Ten den si ještě posteskl, že má navíc pohmožděnou nohu a začíná mu otékat lýtkový sval. "Takže jdu na další vyšetření, jestli náhodou nemám zánět žil," řekl Hudček.

K lékařům si zpěvák zašel ve středu do pražské nemocnice na Vinohradech a výsledek? Doktoři zjistili, že má ještě navíc zlomený kotník. Přesto Hudček v neděli zazpívá. Opět na barové židli.

Společné album

Společné album všech dvanácti finalistů letošní série vyjde 13. června, den poté, kdy Česko pozná jméno své druhé SuperStar.

Bude na něm oblíbená písnička každého soutěžícího, již zveřejněná společná skladba Hvězda snů, dále sedmi posledními finalisty nazpívaná Sen nadosah a písnička, kterou dva poslední finalisté zapívají každý ve svém podání. Její název dosud není známý, nicméně hudbu složil Honza Horáček.

"Michal Hudček nahrál svůj part do skladby Sen nadosah v úterý," řekl Právu Petr Čáp z vydavatelské společnosti Sony BMG. "Původně mělo být v té písničce jen šest hlasů, ale protože mezi posledním půltuctem finalistů byl jen jeden hlas ženský, rozhodli jsme se, že ji nazpívá i Klára Zaňková, takže se bude prezentovat jako Top 7."

Tato skladba samostatně v prodeji nebude. Sehnat ji lze pouze jako součást společné kolekce.