Proč jste přijal místo v porotě SuperStar?

Sledoval jsem soutěž už v Americe, kde jsem střídavě žil, a velmi se mi líbila. Další důvod byl, že jsme na Slovensku už několik let neobjevili nové interprety. Nejde o to najít hned geniální autory. Chtěli jsme objevit jiné zpěváky než ty stávající. Misha a další z nové slovenské generace podle mě až tak výrazní nejsou. Ostatně hledám konkurenci i pro sebe. Pokud nějaká bude, přinutí to všechny pracovat naplno a vymýšlet co nejlepší písničky.

Kdo vás zaujal?

Například šestnáctiletá finalistka Martina Šindlerová, která má rozsah tři a půl oktávy, a když bude mít dobrý autorský tým, může se zavěsit hned za Mariku Gombitovou a několik let být vedle ní. Vítězná Katarína Koščová musí dělat styl podobný Norah Jonesové. Nesmí jít do čistého popu ani rocku, musí dělat inteligentní pop, soul, prostě fajnové písničky. Také jí nikdy nesmí záležet na tom, kolik kusů desek prodá.

Soudí se, že slovenská SuperStar je lepší než letošní česká. Souhlasíte?

Je určitě pestřejší, protože jsme si dali záležet na tom, aby ve finále byli typově různí lidé. Byl tam Konček, který podle mě zpívá nejlepší r´n´b na Slovensku. Samo Tomeček zazpíval písničku od Joe Cockera tak výborně, že to nikdo v Česko-slovensku nezazpívá lépe. Robo Miklan byl rocker a blázen, ale vzdal to, protože se moc opil a přeskočilo mu. Naši účastníci nebyli o tolik lepší zpěváci než nynější finalisté české SuperStar, ale rozhodně byli pestřejší.

Jací jsou čeští finalisté?

Všechny baby jsou na jedno kopyto: pěkné zpívání, které mi nic neříká. Kluci jsou na lepší úrovni, ale je mezi nimi jen jeden výraznější - Michael Foret. Je upřímný, moderní, má dobrý hlas. Jde z něho něco jiného než z ostatních.

Do finále české série se dostal i Filip Jankovič z Trenčína, který předtím neuspěl na Slovensku. Pamatujete si ho?

Samozřejmě, neprobojoval se do první padesátky. Nikdo z porotců ho nedoporučil, byli jsme zajedno. Usoudili jsme, že je velmi afektovaný, a my šli po přirozených lidech, kteří sebou netřískají o zem, ale zpívají. Filip je spíš šoumen, jako zpěvák zaostává.

Myslíte si, že Česko a Slovensko mají na dvě série SuperStar?

Můžeme teoretizovat a dojít k čemukoli, jenže co když se ve druhé sérii objeví opravdový talent. Kvůli tomu se to vyplatí, jako se to letos na Slovensku vyplatilo kvůli třem čtyřem. Víc se jich podle mě nechytí.

Bude na Slovensku druhá série?

Ano, je v plánu.

Budete opět v porotě?

Dostal jsem nabídku, kterou zvažuji. Bude záležet na tom, kdy to bude a jak moc na mě bude tlačit vydavatelská firma. Chce nové sólové album, a s tím bude dost práce.

Není škoda, že na Slovensku nemohou soutěžit cizinci?

Překvapilo mě to, ale podle našich pravidel musí mít soutěžící trvalé bydliště na Slovensku, zatímco v Čechách musí jenom umět česky. Do castingů se nám přihlásili lidé z Čech i Rakouska. Nechali jsme je zazpívat, poděkovali jsme jim, ale museli jsme je poslat domů. Nevidím důvod, proč by měly být podmínky u vás a u nás rozdílné.

Nepřemýšlel jsem o tom, jestli je to pro soutěž přínos. U vás se do finále dostali Amiri a Jankovič. Měli by mluvit dobře česky, protože jsem přesvědčen, že jejich nedokonalý jazyk bude lidi bavit jenom chvilku. Ali má pěkný hlas, je výborný týpek, má krásné orientální vibráto, ale na češtině asi pohoří. Ačkoli jednu desku možná nahraje, sveze se na medializaci soutěže.

Na té se svezou všichni...

Ale jak to dopadne? V Čechách jsem kromě jedné pomalé skladby od Anety Langerové neslyšel od loňských SuperStars dobrou písničku. Nikdo nenazpíval hit, který by s lidmi zamával. To hrozí i Slovákům, samozřejmě.