V neděli však rozhodně neměla padáka nejslabší, horší byla jak Míša Nosková, tak i řada chlapců, a nejen roztancovaný nezpěvák Jankovič. Horváth na Gotta neměl a Petr Bende sice v Slzách tvý mámy podal lepší výkon než před týdnem, je však spíš muzikantem než zpěvákem. I Amiri pomalu ztrácí svou přesvědčivost, neboť se drží jediného pojetí.

Peterková přesto vypadla, byť po jejím vystoupení, které sice zaostalo za předcházejícími,  Michal Horáček poznamenal: "Vy zpíváte buď jen pěkně nebo mimořádně pěkně." Ani žádný z porotců nejmenoval Peterkovou, že by měla odejít.

Také v prvním kole byly slyšet rozhodně slabší výkony, než jaký podala Janika Kolářová. Michael Foret na Bártu neměl a o Jankovičovi nemá cenu mluvit...

Latinské přísloví říká: hlas lidu hlas boží. V soutěži rozhodují diváci svými esemeskami, a ne porota. Česko hledá SuperStar 2 však pomalu přestává být pěveckou soutěží, ale stává se kláním o nejsympatičtějšího nebo nejoblíbenějšího finalistu. Z takového musí nutně dívky vypadnout, protože představují nebezpečnou konkurenci pro oblíbence hlasujících, kteří rozhodně nepředstavují veškerý lid, a to ani ten televizní.

Horáčkova proměna

Zdálo se, že předseda poroty Michal Horáček bude po nešťastné formulaci svého vztahu vůči Vojtěchu Dingovi v jednom z castingů už pouze hodný. V neděli jej ale "nakopla" Michaela Nosková a odnesl to i Jankovič.

Podle Horáčkova názoru Nosková nedobře zazpívala jeho oblíbenou generační skladbu American Pie od Dona McLeana, což ho patřičně rozlítilo. Když pak Jankovič na pódiu potrápil i ucho necvičeného posluchače, Horáček bez skrupulí usoudil, že to byl nejslabší výkon večera a tvářil se navíc pohoršeně.

Z této zkušenosti vyplývá, že budeme-li chtít zábavnou a spravedlivou porotu (což jsou vlastnosti, které lze spojit), držme palce zpěvákům, aby v příštích kolech Horáčka naštvali. Pak bychom se mohli dočkat i ostrých výměn názorů mezi kvartetem arbitrů, na což jsme byli zvyklí z loňského roku.

Třeba se také dozvíme, co vlastně mají Osvaldová a Soukup proti Petrovi Bendemu, který coby zpěvák strčí takového Jankoviče do kapsy na kapesní nožík a stejně by podle nich měl vyletět.

Zvítězí letos zpěvák?

Lidé, kteří jsou se soutěží těsněji spjatí, již před začátkem druhého ročníku tvrdili, že letos zvítězí zpěvák. Skutečnost, že loni si to ve finále rozdaly dvě dívky, byla hodně překvapující, předpokládá se totiž, že hlasují především teenagerky.

Nezmění-li se však nastoupený trend, potvrdí se, že druhý ročník je opravdu slabší něž první. Na pěveckou soutěž v níž se utkává šest chlapců, z nichž polovina není nijak výrazná, se koukat nedá pokud nejste fanouškem jedním z nich.