Bende není žádný začátečník. Se svou skupinou Petr Bende Band, která působí na scéně dva roky, dokonce už hrál na turné před Čechomorem a slovenskými No Name.

"Když jsme Čechomoru a No Name poslali demosnímky, dostali jsme od nich nabídku, jestli s nimi nechceme jet na turné," prozradil Právu a turné si pochvaloval: "Zahráli jsme si před spoustou lidí a mohli jsme oslovit obecenstvo, které je v podstatě velice rozdílné, protože na Čechomor a No Name chodí různí lidé. Přijali nás skvěle a věřím, že se jim naše písničky líbily."

Skupina hraje jeho vlastní skladby. Bende o nich prozradil, že přinášejí "o směsku poprocku střihnutou jazzem, protože máme v sestavě trubku, a obohacují je moderní samply".

Účast v SuperStar přesto považuje za důležitou: "Beru to jako obrovskou zkušenost, a navíc si ve svých letech vůbec nepřipadám jako profík. Profík za hudbu bere peníze, já se snažím jezdit všude a je to většinou úplně zadarmo."

Soutěži Česko hledá SuperStar se podrobně věnuje sobotní příloha Práva Styl, kde budou otištěny i rozhovory s postupujícími i přehled dalších semifinalistů.