Marky i Radek Kudrna mají rodiny v Brně, v obou případech dost početné. "Před nějakým časem jsme spočítali, že bychom měli k Vánocům obdarovat dohromady přes 30 příbuzných. Tak jsme Ježíška striktně omezili jen na ty nejbližší, které je nutné hýčkat. Na maminku, babičku a  Radkovy kluky," vysvětlila Marky.

"Radkovi kluci" jsou dva Radkovi synové, devatenáctiletý Tomáš a patnáctiletý Jarda, kteří už dávno vyrostli z toho, že by věřili na Ježíška, ale na ostatní vánoční tradice si pořád ještě potrpí.

"S Radkem máme mezi sebou povolené maximálně tři kusy dárků," řekla Marky, "ale Radek podvádí. On totiž slučuje. Podle něj  totiž třeba cédéčko a DVD patří dohromady,  stejně jako třeba batůžek a plyšový medvídek. Tak mi nezbývá než podvádět taky."

Už na začátku prosince peče Marky tradičně perníčky a je zdobí je polevou. "Letos to byl závod s časem, protože od třináctého prosince jsem byla s Helenou Vondráčkovou na vánočním turné."

Marky musí mít pravý stromeček, umělý nikdy nechtěla. "Suším pomerančové plátky, mandarinky, k tomu vážu červené mašle," vylíčila Marky. "Nádherně k nim vypadají bílé háčkované ozdoby, které jsem dostala od jedné maminky v době, kdy jsem učila v mateřské školce."   

Tam také učila děti vyrábět ozdoby výhradně z přírodních materiálů: "Navlékali jsme řetězy z šípků, jeřabin nebo trnek. Zajímavě vypadají taky řetězy navlečené z popcornu nebo těstovin. Na tu dobu hodně ráda vzpomínám. Po dětech se mi stýská, ale vánoční přípravy mám v oblibě i teď - jen na ně zůstává příliš málo času."