"Naše rodina slaví svátky zcela tradičně. Na Štědrý den držíme půst, těšíme se na večer, pak máme tradiční bramborový salát a smaženého kapra. Já už ráno strojím stromeček, manželka s dcerou připravují slavnostní tabuli. Mám povolenu jenom jedinou výjimku, místo tradičních koled poslouchám v tento den tradičně kapelu Rolling Stones."

Vánoční dárky Olda Říha, stejně jako jeho blízcí, nakupuje v podstatě už od října. "Většinou si je ale dáme rovnou. Třeba dceři Terezce jsem splnil velké přání. Koupil jsem jí ´jako k Vánocům´ bílý kožený kabát, ale už ho nosí. Podobně jsem obdaroval i manželku," sdělil.

Ženám kosmetiku

Protože by ale bylo Oldovi nakonec líto, že pod stromečkem jeho nejbližší vlastně nic nemají, ještě den před Štědrým dnem se vypraví do obchodů a nakoupí nějaké roztomilé zbytečnosti. Nejčastěji to bývá kosmetika, kterou podle něj ženy vždycky ocení.

Nejšťastnějšími mezi obdarovanými u Říhů ale bývají kočky. Mají jich pět a protože jsou právoplatnými členy rodiny, dostávají dárky jako všichni ostatní a také pěkně zabalené. Právě rozbalování dělá kočkám největší radost. V balíčku pak najdou většinou pamlsky a speciální zvířecí hračky.