Dodal, že ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, občas sněžení, které bude přecházet v déšť nebo mrznoucí déšť. Na vozovkách se proto bude tvořit ledovka. Noční teploty budou -3 až -7, denní 2 až 6, na Moravě ale jenom kolem nuly.

V pátek, tedy na Štědrý den, bude oblačno až zataženo, místy déšť, v nížinách bude smíšený se sněhovými vločkami. Podobné počasí bude i na horách. Noční teploty budou 4 až 0, denní 4 až 8 stupňů.

V sobotu se rovněž očekává oblačno až zataženo, místy déšť nebo déšť se sněhem, na horách už by ale mělo jen sněžit. Noční teploty 2 až -2, denní 2 až 6 stupňů nad nulou.

Od neděle do středy by nás měla provázet oblačná až zatažená obloha, místy přeháňky. Noční teploty 2 až -2, později -3 až -7, denní teploty -1 až 3, později -4 až 0.

Dlouhodobá předpověď

A jak bude prvních dvacet dní v příštím roce? Období by mělo být teplotně průměrné a srážkově nadprůměrné. Znamená to, že by mělo napršet 42 mm srážek, tedy 42 litrů vody na metr čtvereční a průměrná teplota by měla být -1 stupeň.

Od 1. do 10. ledna příštího roku se očekává proměnlivo, místy velká oblačnost, občas sněžení. V nížinách sníh s deštěm. Noční teploty 0 až -6, ve druhé polovině dekády 2 až -4, odpolední teploty -4 až 2, později až 6 stupňů.

Od 11. do 20. ledna by mělo být oblačno, přechodně polojasno, místy srážky, většinou dešťové. Noční teploty 4 až -2, odpolední 0 až 6 stupňů.