Jejich tábora v Bílé na Frýdecko-Místecku, který je zaměřený na modeling, se díky charitativnímu projektu sdružení zúčastňují děti z dětských domovů i z rodin.

"Na stránkách máme i každodenně aktualizovanou fotogalerii, takže rodiče i vychovatelé mohou zhodnotit například nové účesy dětí," řekl Hujdus.

Internet bude nedílnou součástí srpnového tábora havířovské Stanice mladých techniků Tesák 2004 na Kroměřížsku. "Jedna skupinka dětí, které se během roku zabývají v kroužcích výpočetní technikou, bude pod vedením specialistů vytvářet a denně aktualizovat táborovou kroniku na internetu," řekla v pondělí vedoucí tábora Šárka Hanušová.

Pošťák nezabloudí

Děti se zároveň nemusí obávat, že pošťák cestou na jejich tábor uprostřed Hostýnských vrchů zabloudí. Dopisy jim totiž mohou rodiče posílat prostřednictvím speciálního formuláře přes táborové internetové stránky. Stejně tak mohou odpovídat i děti rodičům.

"Máme ale k dispozici jen vytáčené připojení přes telefon, takže poštu budeme stahovat v noci a dopisy předáme dětem každé ráno," vysvětlila Hanušová.

Informování rodičů o táborové činnosti prostřednictvím internetu zavedli na táboře Stanice mladých techniků už loni a rodiče z něj byli nadšení. "Každý den se dozvěděli, co se na táboře děje, a na fotkách se podívali na své děti v akci při hrách a soutěžích," řekla Hanušová. Díky zájmu rodičů se rozhodli vše zopakovat i letos.