"Zásluhu na zlepšení počasí bude mít tlaková výše, která v pátek přejde přes Českou republiku a za ní k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihu. V důsledku toho víkend bude horký a jistě potěší," řekl ve čtvrtek Právu Vladimír Seifert z Českého hydrometeorologického ústavu v Praze.

V sobotu by mělo být polojasno, ojediněle přeháňky a bouřky. Na severu území se očekává oblačno a místy přeháňky s bouřkami. Noční teploty 15 až 11, odpolední 26 až 30 stupňů Celsia.

V neděli přijdou bouřky

Neděle bude ještě teplejší, očekává se polojasno, místy přeháňky a bouřky a odpolední teploty by měly vystoupit na 28 až 32 stupňů Celsia. Stejné počasí by mělo být i v pondělí, ale odpoledne už od západu bude přibývat oblačnost a může být i zataženo. Teploty ale budou stejné.

"V bouřkách nevylučujeme přívalové deště, které mohou zvednout místní toky," upozornil Seifert.

Od úterka do pátku se částečně ochladí, protože právě v pondělí v noci by nás měla přecházet studená fronta. Ochlazení nebude ale nijak výrazné. Celý příští týden se očekává oblačno, občas přeháňky a bouřky, postupně polojasno a denní teploty 22 až 27 stupňů Celsia.