Prezident ČR a bývalý daviscupový reprezentant si poradili se všemi soupeři i se spalujícím vedrem, které klání doprovázelo. Ve finále zdolali pár, ve kterém se sešli skladatel Zdeněk Merta a právník Robert Čepek.

"Měl jsem skvělého spoluhráče a snažil jsem se to moc nekazit. Jsem rád, že jsem ve svém věku přežil pět zápasů, na kurtech jsme byli od rána. To už není zrovna běžné," řekl na závěr Václav Klaus.

Klaus a Doseděl prošli turnajem, do kterého nastoupilo 32 párů, velmi lehce, a to soupeři nebrali na nejvyšší státní funkci soupeře na druhé straně kurtu žádný ohled.

Prezident by chtěl vidět Fahrenheit 9/11 a Shrek 2

Klaus po kurtu sice méně běhal, o to více byl ale spolehlivý na síti. Dokázal odvrátit tolik míčů, že si od soupeřů vysloužil přezdívku "zeď". Jeho hru chválil i Ctislav Doseděl. "Hráli jsme spolu poprvé, ale musím uznat, že Václav Klaus je dobrý tenista. Přitom bylo opravdu velké horko," řekl Doseděl.

Prezident si pak postěžoval, že kvůli dosti značnému pracovnímu zaneprázdnění nemá na trénink teď tolik času, kolik by si představoval. O to více byl spokojený s postupem do finále. Už večer se chystá na první festivalový film. Chtěl by vidět minimálně tři - Svatoušek, Špatná výchova a Fahrenheit 9/11 - a také slavnostní zakončení letošního filmového festivalu s filmem Shrek 2.