Čtyřku, která si dělala velké naděje na vítězství v turnaji, vedl prezident festivalu Jiří Bartoška. "O výsledek nemám strach," tvrdil. "Vždyť mám v týmu Marka Ebena a tomu tady říkají Tiger Woods východu," vtipkoval Bartoška, když přirovnal hru Ebena k jednomu z nejlepších golfistů světa.

"Kapitána týmu my nemáme, my máme prezidenta," ukazoval Eben na Bartošku a pokračoval: "On nám říká, kam máme míčky hrát, občas ukazuje do lesa a my z velké skromnosti ty míčky tak skutečně hrajeme," komentoval Eben některé nepříliš povedené pokusy na deváté jamce.

 Pak ještě dodal, že na karlovarském golfovém hřišti tráví v poslední době stále více času, protože si nedaleko odsud nechal postavit dům. "Jsem tady častým hostem. Kolik času tady ale trávím, to by vám zcela přesně řekla má manželka," vtipkoval.

Podle Bartošky je golfový turnaj pořádaný uprostřed festivalového dění především určen k relaxaci a odpočinku, program mezinárodní přehlídky filmů je náročný. Zájem o golf byl velký, hřiště doslova praskalo ve švech.

 "Družstva jsem sestavoval sám, aby byla alespoň trochu vyrovnaná," konstatoval Bartoška. "Je to skutečně atypický turnaj, protože se jej zúčastňuje velké množství celebrit," potvrdil jeho výjimečnost ředitel hřiště Karel Mařík, někdejší juniorský mistr republiky v golfu, který byl v družstvu s Bartoškou.

Humor nechyběl

Bartoškovi a spol. šlapali na paty borci z dalšího družstva pod vedením někdejšího mistra světa v ledním hokeji Jiřího Hrdiny. "Tým máme opravdu vynikající," uvedl a dodal: "Lasica je koncový hráč a zbytek na údery v poli," konstatoval.

"Všichni v družstvu jsme také velmi vtipní," rozesmál kolegy z družstva slovenský herec Milan Lasica. "Já hraji golf velmi pravidelně, protože jezdím na golfový turnaj do Karlových Varů každý rok," usmíval se Martin Dejdar.

A kapitán družstva Hrdina poznamenal, že se těší i do kina. "Na co se půjdu podívat? Nechám si poradit." Na odpališti desáté jamky se mezi hrou rozpovídala moderátorka Jana Štefánková. "Hrajeme jako tým, takže hrajeme dobře.

" Hned po ní na hřiště vstoupila několikanásobná medailistka v běhu na lyžích Kateřina Neumanová se svým družstvem. S formou moc spokojená nebyla, ale omlouvala to tím, že se na golf dostane tak desetkrát do roka. "A tomu odpovídá i má hra," smála se. Na festival přijela jen na dva dny odpočinout si od tréninku. "Doufám, že před odjezdem stihnu i nějaký film," dodala.