Pošušnáníčkem pro otrlé bude jistě i nové dílo bratří Coenů Lupiči paní domácí nebo love story ve stylu sci-fi Kód 46 oceňovaného britského tvůrce Michael Winterbottom.

Antibushovský film

15:00 Velký sál Thermalu
Fahrenheit 9/11, USA, 2004, 112min.
Režie : Michael Moore
Kontroverzní americký dokumentarista Michael Mooore neskrývá nechuť vůči prezidentu Bushovi a jeho domácí i zahraniční politice. Ve snímku, jenž získal Zlatou palmu na letošním MFF v Cannes, se soustřeďuje na ekonomické pozadí války v Iráku.

Hit festivalu bratří Coenů

19:00 Pupp
Lupiči paní domácí, USA, 2004, 104min.
Režie : Ethan Coen,Joel Coen
Uhlazený a podivínský "profesor" G.H. Dorr si najme pokoj v domku staré černošské vdovy v jižanském zapadákově. Pod záminkou nácviku staré hudby začne se čtyřmi kumpány hloubit ve sklepení tunel do trezoru kasina. Bratři Coenové po svém natočili remake kdysi známého anglického filmu Pět lupičů a stará dáma (1955).

Psychologický drasťák po ruském způsobu

10:30 Pupp
Můj nevlastní bratr Frankenstein, Rusko, 2004, 120min.
Režie : Valerij Todorovskij
V rodině moskevského vědce Krymova se náhle zjeví válečný invalida Pavel a tvrdí, že je jeho nemanželským synem. Krymov to vylučuje, ale ze soucitu Pavlovi zařizuje potřebnou operaci. Přes jisté indicie Krymov pochopí, že se ujal psychicky vyšinuté bytosti.

Revoluční mládež z Rakouska

12:00 Velký sál Thermalu
Konec tučných let, Rakousko, Německo, 2004, 126min.
Režie : Hans Weingartner
Hrdiny filmu, který byl letos uveden v soutěži na MFF v Cannes, jsou Jan, Peter a Jule - trojice mladých lidí, kteří se pokoušejí v duchu svých radikálních politických názorů změnit svět. Terčem jejich "výchovné" činnosti se stávají honosné vily a blahobytně poklidné životy místních zbohatlíků.

Lyrický vampýr Kim Ki-duk

16:30 Pupp
Jaro, léto, podzim, zima.... a jaro, Korea, Německo, 2003, 103min.
Režie : Kim Ki-duk
Uprostřed jezera stojí buddhistický chrámek, jenž se stává prostředím pro podobenství o plynutí ročních období a lidského života. Vztahy mezi starým mnichem a jeho nástupcem jsou východiskem lyrického vyprávění, představujícího v Kim Ki-dukově kontroverzní tvorbě fascinující obrat bez ztráty umělecké identity i nejosobnějších témat.

Futuristická love story

24:00 Malý sál
Kód 46, Velká Británie, 2003, 93min.
Režie : Michael Winterbottom
Omezení v nejintimnějších vztazích, jaká lidstvu v blízké budoucnosti mohou přinést genetické manipulace, se stala základem love story o lidech, kteří si byli tak blízko, že se jejich láska stala zakázanou. Oidipovský mýtus a film noir o detektivovi, který se zamiluje do podezřelé, se prolnuly ve vyprávění odehrávajícím se ve futuristických kulisách Šanghaje blízké budoucnosti.

Kaurismäkiho finské road movie

19:30 Honey Baby
Honey Baby, Finsko, Německo, Lotyšsko, Rusko, , 2004, 103min.
Režie : Mika Kaurismäki
Milostný příběh inspirovaný řeckou bájí o Orfeovi a Eurydice, začíná v Kaliningradu, kde se protnou cesty amerického muzikanta Toma a ruské dívky Nataši. Dvojice, která se do sebe zamiluje, společně putuje Pobaltím a osud milenců se naplní až na samém kraji světa v Murmansku.