"Po natáčení festivalových vteřin nás pozval s bývalou členkou domácího divadelního souboru Lucií Domesovou do cukrárny Grandhotelu Pupp, kde jsme na téma karlovarské divadlo hodinu diskutovali," uvedla Kulhánková.

"Řekl nám, že je o situaci v karlovarském divadle dobře seznámen, bedlivě ji sleduje a že jej mrzí dosavadní osud divadla," uvedla Kulhánková.

"Sám vyslovil představu, že by klidně mohla hrát v karlovarském divadle dvacet dní v měsíci stagiona, ale současně by měla v divadle působit organizační nebo umělecká osobnost, která by přitáhla známé režiséry pro vlastní divadelní tvorbu," reprodukovala Kulhánková s tím, že od věci podle exprezidenta rovněž není oslovení jednoho z ročníků DAMU, který by na sebe svou činností v Karlových Varech nabaloval další herce, takže by se ve městě rozvíjel divadelní život.

"Svůj podpis připojil i Marek Eben," doplnila Kulhánková a připomněla, že z významných osobností již petici podpořili například Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Jan Burian, Daniel Hůlka, Jiří Hanák, Jan Rejžek, Vladimír Just a celá řada divadelníků, publicistů, výtvarníků a dalších osobností jak z Karlových Varů, tak z celé republiky.

Petici odmítá vedení města, které ji slovy primátora Zdeňka Roubínka (US - DEU) označilo za "vlamování do otevřených dveří". Roubínek přesto, že příspěvková organizace Městské divadlo Karlovy Vary ukončila činnost k 1. červenci a hercům nebyly prodlouženy pracovní smlouvy, tvrdí, že město divadlo neruší. "KSO má mou trvalou podporu," uvedl v reakci na petici Roubínek a současně poděkoval své náměstkyni Monice Makkiehové za práci, kterou v divadle dosud odvedla.