Předlohou je kniha Jonathana Safrana Foera o mladém židovském chlapci, který pátrá po Ukrajince, jež zachránila jeho děda  během Velké vlastenecké války. Přes závažné téma má mít snímek, jenž bude uveden do kin v příštím roce, komediální aspekty.

Téma je sedmatřicetiletému Schreibreovi, který je židovského původu, blízké. Jeho děda byl polský Žid. Osudu polských židů ve varšavském ghettu se věnoval už snímek Jakub lhář, ve kterém Liev Schreiber hrál.

Liev je ovšem známější ze série hororů Vřískot, kde hrál Cottona Waeryho. Objevil se i v dalším hororovém filmu Phantoms. Naposled účinkoval ve filmu Secrets Of The Dead - Killer Flu. Hrál též ve sci-fi Koule, kde ztvárnil Teda Fieldinga, a v dalším sci-fi Kate a Leopold či v thrilleru Nejhorší obavy. Ztvárnil však i Laerta v Hamletovi Michaela Almereydy.

K herectví měl Schreiber  blízko, pochází z uměleckého prostředí, jeho otec byl  divadelní herec, matka malířka. Po rozvodu se s matkou odstěhovali do New Yorku, kde žili v uměleckých komunách a ve squattech. Původně se chtěl stát dramatikem, ale na universitě v Yale mu doporučili, aby se věnoval herectví.