Už po poledni stálo ve stanovém městečku přes šedesát stanů. "Odhaduji, že tu je tak sto padesát ubytovaných," uvedl recepční stanového městečka Radek Švec. "Další návaly očekáváme v noci po slavnostním zahájení festivalu," dodal s tím, že baťůžkáři si mohou vybrat mezi plochou lehkoatletického stadiónu AC Start v městské čtvrti Tuhnice, kde mohou postavit svůj stan, nebo přilehlou tělocvičnu. Stejně jako loni stojí noc pro jednoho padesátikorunu.

"Deset korun teplá sprcha a úschova zavazadla na jeden den," konstatoval recepční s tím, že pětikorunu stojí nabití akumunlátoru mobilního telefonu.

"Jsou tu především studenti do pětadvaceti let. Výjimečně i někdo starší, ale to jsou takoví dobrodruhové," podotkl Švec, podle kterého do Karlových Varů přijeli i studenti ze zahraničí.

Linka do Thermalu

"Máme tu ubytované dva kluky z Oxfordu, jednoho Pensylvánce a také Australany," pochlubil se. Recepce je v provozu opět non stop, přičemž nabízí prodej základního občerstvení, hlavně nápoje. "Úplnou novinkou je autobusová linka jezdící dvakrát denně ráno ze Stanového městečka k Thermalu a v půl druhé a v půl třetí v noci zpět," uvedl hlavní organizátor Stanového městečka Vít Hořejš. "Samozřejmě, že jízdné je bez poplatku," dodal.

"Na festivalu jsem podruhé, ale ve stanovém městečku poprvé," uvedla pro Právo 17letá studentka gymnázia z Prahy Jana Hrdličková.

"Bude to tu lepší, protože jsem loni procestovala autobusem spoustu času a také peněz," vysvětlovala proč změnila své loňské působiště v Jáchymově za Karlovy Vary a jeho stanové městečko. "Už jsem si vybrala několik filmů, které mě zajímají. Například Národ ze všech z asijské tvorby," prozradila s tím, že na festival přicestovala společně s partou.

Každý den na čtyři filmy se chystají dvě studentky gymnázia v Čelákovicích Michaela Kotalíková a Magdalena Kuthanová. "Zatím se nám ve stanovém městečku líbí. Přijeli jsme raději už ve čtvrtek, protože jsme se obávaly, že bude stadión už plný," prozradily.

"Také chceme chodit na tři až čtyři filmy denně," potvrdily velký zájem o projekce tři vysokoškolští studenti z Plzně. "Kdyby to na nás bylo moc, tak ten počet samozřejmě snížíme," dodali.

A jak to vypadá ve stanovém městečku v noci? "Sex tu je povolen," potvrdil recepční Švec, který se za několik let fungování stanového městečka nesetkal se stížností na nepatřičné sexuální hrátky v sousedství. "Samozřejmě nesmí obtěžovat okolí. Prostě v rámci hesla: Milovat s ohledem," usmíval se. "Sex ve stanu?" červenaly se dvě mladé studentky. "Na to nemáme ani pomyšlení. Jsme tu kvůli filmu," tvrdily.