"Jednat se bude jak o uniformované policisty, tak o policisty z operativy, tedy z kriminální služby," poznamenal.

"Vydali jsme k příležitosti festivalu tisíce infoletáků, v kterých ve čtyřech jazycích upozorňujeme návštěvníky města, aby si dali pozor především na kapsáře," podotkl Kučera.

"V pátek půjde do ulic vše, co má ruce a nohy," potvrdil připravenost Městské policie v Karlových Varech její velitel Marcel Vlasák s tím, že zahajovací ceremoniál festivalu bude zajišťovat celkem čtyřicet strážníků navíc.

"Další nápor očekáváme na zakončení festivalu v sobotu 10. července," dodal. "Zajišťovat budeme stejně jako každý rok trasu příjezdu VIP hostů od Grandhotelu Pupp přes lázeňskou zónu až na plato před hotelem Thermal," popisoval úkoly strážníků Vlasák. "Musíme zabezpečit, aby v těch návalech nedošlo ke kolizi," dodal.

Problémoví baťůžkáři

Strážníci mají největší obavy z kapsářů. "Byť při nedávných závodech na divoké vodě a při zahájení lázeňské sezóny byl od nich pokoj, ale nechci to zakřiknout," uvedl šéf karlovarských strážníků, podle kterého se bude po dobu festivalu v lázeňské zóně pohybovat jedna hlídka navíc zaměřená právě na kapsáře.

"Pokud by to nestačilo, jsme připraveni odvolat dočasně hlídku z některé z okrajových čtvrtí," podotkl. "Dalším problémem, na který se připravujeme, je přespávání baťůžkářů na kolonádách, parcích anebo dokonce na střechách obytných domů. "Budeme je odkazovat na stanové městečko v Tuhnicích," doplnil.

Podle produkčního festivalu Petra Lintimera mají organizátoři nasmlouvané kvůli bezpečnosti dvě firmy. "Jedná se o společnost D. I. Seven, která disponuje zhruba sedmdesáti lidmi a stará se především o ochranu u kin a také Thermalu," uvedl.

"Pak tu je Česká ochranná společnost, která má zhruba šestnáct lidí zaměřených na ochranu Grandhotelu Pupp a doprovodné akce," doplnil Lintimer.

"Ochranka tu je proto, aby organizovala vstupy do jednotlivých prostor, podle akreditací, aby prostě kontrolovala vstupy a pohyb lidí."

Pod dohledem kamer

Podle Lintimera se stává spíše výjimkou, že by některá hvězda filmového plátna žádala speciální ochranku. "Pak jsou ale i případy, že ochranku některému herci přidělíme sami," poznamenal, ale nechtěl přitom jmenovat. "Neposloužilo by to věci," vysvětlil.

Stejně tak byl tajemný ohledně kamerového systému, který organizátoři před festivalem rozmístili v centru Karlových Varů. "Nebudu prozrazovat, kde kamery máme, protože tím by celý ochranný systém ztratil smysl," uvedl.

Na závěr prozradil, že do dějiště festivalu si organizátoři přivezli vlastní trezory. "Jedná se o speciální trezory, které tu využíváme pro úschovu nejcennějších věcí," uzavřel.