Novinářům to v sobotu 8. května řekl prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška. Ten na modelku ještě prozradil, že jejím snem je studium na pražské divadelní fakultě. Je tedy možné, že i ona půjde ve šlépějích svých kolegyň a nebude ji možné vidět jen na přehlídkových molech, ale i na filmovém plátně.

Primátor hlavního města Pavel Bém, který Kurkovou přijal ve své rezidenci, novinářům řekl, že modelka se zřejmě usadí v Praze. Nebude to ale v nejbližší době, protože má hodně závazků v zahraničí. V Praze však bude trávit více času než nyní, proto by zde ráda měla zázemí, uvedla. Do bytu už má první věc. Bém jí při setkání kromě kopie první pražské pečeti dal i repliku kubistické lampy.

Plavovlasá kráska se také zapsala do pamětní knihy hlavního města a ve svém vzkazu popřála své vlasti hodně úspěchů. Velmi si cení toho, že může Česko ve světě reprezentovat.

Dvacetiletá rodačka z Děčína odstartovala svou kariéru před čtyřmi lety v Miláně a od té doby sbírá jen samé úspěchy. V roce 2003 se stala Modelkou roku, fotila pro kampaně Louis Vuitton, Chanel a Dior i na titulní strany časopisu Vogue. Dvakrát se podílela na fotografování pro prestižní kalendář Pirelli.