Renault Scénic RX4 byl před lety první, který nabídl zákazníkům velkou světlou výšku, ale také přiřaditelný pohon všech kol. Jenže ten zvyšoval cenu, což bylo pro zákazníky určující. Renault v novém kabátě však tento model už neměl a značka byla asi dost překvapena, když se zvedla vlna zájmu o oplastované a jen na jednu nápravu hnané MPV.

Takže nyní máme dalšího konkurenta třeba k Volkswagenu CrossTouran. Renault Scénic Conquest se tak dostává do již nastartovaného trhu, kde je však stále dost místa.

Conquest nabídne klasickou koncepci - plasty na náraznících doplněné stříbrnými doplňky, zvýšenou světlost o 20 mm, ochranu motoru spodním plechem, několik doplňků na karoserii a v interiéru a samozřejmě také vyšší cenu. Kolik konkrétně bude příplatek na vůz zatím nevíme, to se rozhodne až v polovině tohoto roku.

Automobil bude nabízen s tradičními motory značky: 1.6 (82 kW, 2.0 (99 kW), 1.5 dCi (78 kW) a 1.9 dCi (96 kW). Slabší turbodiesel se však nabízet bude jen na některých trzích. Zážehový dvoulitr a silnější diesel dostanou do výbavy v základu i ESP.