Hlavní obsah
Na zámku Savoia ve Škvorci se otevřel kulinářský institut. Foto: Zámek Savoia

Za Prahou se otevřel italský kulinářský institut

Naučit správné přípravě pokrmů či využívat lokální suroviny. To je jedna ze základních idejí nového kulinářského institutu Akademie Savoia, který se před nedávnem otevřel v obci Škvorec za Prahou. Na tamním barokním zámku si původem italská kuchařka splnila svůj sen o českém Toskánsku.

Na zámku Savoia ve Škvorci se otevřel kulinářský institut. Foto: Zámek Savoia
Za Prahou se otevřel italský kulinářský institut

„Pocházím z rozsáhlého italského rodu Salvatore a moje rodina vlastnila toskánskou usedlost u Florencie v oblasti Chianti mezi vinicemi a olivovníky,“ popisuje majitelka kulinářského studia Monica Eremeevová. „Od malička jsem se pohybovala mezi vlastnoručně vypěstovanými produkty. Ať už to bylo víno, zelenina, olivy,“ dodává.

A právě podpoře lokálních produktů by chtěla majitelka akademie naučit návštěvníky. „V Itálii máme pojem 'kilometrici zero', který se vztahuje právě k regionálním surovinám,“ říká Eremeevová.

Monica Eremeevová s manželem Dmitrijem.

Foto: Zámek Savoia

Kromě toho se účastníci mohou těšit na různé hosty, jeden z prvních dorazí už 19. června. Italský šéfkuchař a vítěz evropské ceny v grilování Daniele Govoni naučí zájemce správné úpravě mas či zeleniny. Do budoucna se plánují například i semináře molekulární kuchyně či přípravy dortů.

Institut se nachází na zámku Savoia, který byl před osmi lety pouhou ruinou. Musel tedy projít kompletní rekonstrukcí, z původní stavby zbyly jen gotické základy ze 13. století, nedochoval se nábytek ani interiéry. Zámek je pojmenován po nejvýznamnější majitelce Marii Terezii Savojské z Lichtenštejna.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků