Hlavní obsah
 

Nová doba! V tomhle baru si s obsluhou moc nepoklábosíte

Ať už si na baru objednáte jakýkoli nápoj, v japonském podniku Zeroken Robo Tavern v Tokiu si s obsluhou moc nepopovídáte. Pivo vám totiž načepuje speciální robot, kterému bude pravděpodobně jedno, jak těžký jste měli den.

 
Nová doba! V tomhle baru si s obsluhou moc nepoklábosíte

Bar, jenž byl otevřen na konci ledna poblíž vlakové stanice v tokijské čtvrti Ikebukuro, je spíš komorních rozměrů. Přesto je uvnitř výjimečný, a to díky obsluze, kterou obstarává speciální robot.

Už samotná objednávka probíhá moderně. V automatu hosté nejdřív zaplatí za vybraný nápoj, obratem obdrží QR kód, podle kterého jim následně robot připraví pivo nebo míchaný nápoj.

Na zlatavý mok si počkáte zhruba 40 vteřin, na „míchačku” asi minutu. Robot má v sobě zabudovanou kameru, díky které by měl dokonce poznat vaši aktuální náladu. Pak na vás z obrazovky může klidně zamrkat.

Cena robota je zhruba 80 tisíc dolarů (1,8 milionu korun), což je plat japonského barmana za tři roky. A vzhledem k nedostatku pracovní síly se jeví zaměstnaní robota jako dobrá investice.

Atrakci si zatím zvědaví návštěvníci mohou prohlížet do poloviny března, kdy skončí testovací provoz a rozhodne se, zda robot bude nadále obsluhovat tokijské zákazníky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků