Hlavní obsah
Ginová svíčka se svou destilovanou předlohou. Foto: Collagin

Limitovaná edice svíček svou vůní potěší hlavně milovníky koktejlů

Pěkná svíčka ve skle se řadí mezi tradiční dárky, které potěší nejenom o Vánocích. Dají se pořídit i takové, jejichž vůně je opravdu netradiční. V Anglii teď uvedli limitovanou edici dvou svíček, které se řadí právě do této kategorie. Voní totiž po ginu.

Ginová svíčka se svou destilovanou předlohou. Foto: Collagin
Limitovaná edice svíček svou vůní potěší hlavně milovníky koktejlů

Svíčky vznikly ve spolupráci ginové značky Collagin s výrobcem svíček Compass Candless. Tvar je stejný jako u lahve ginu, přičemž jedna svíčka má vůni ginu s tonikem a druhá, která se jmenuje Rose, vychází z růžového ginu značky.

Každá svíčka podle výrobce vydrží hořet 50 hodin a stojí 25 liber (715 korun). Koupit se dá i v setu s ginem za 60 liber (1715 korun). Zatím vzniklo jen malé množství, ale ze slov zakladatelů firmy lze vyčíst, že se jednalo především o zkoušku, zda takový produkt může uspět.

Verze svíčky s vůní ginu a toniku.

Foto: Collagin

Collagin není žádným tradičním producentem ginu, je to značka, která se veze na současné obrovské popularitě ginu. Asi i proto v nabídce nechybí růžový gin, jenž je momentálně u mainstreamových spotřebitelů v kurzu. Značka existuje od roku 2017 a letos získala v pořadu Dragon’s Den (v ČR se vysílal jako Den D) investici ve výši 50 tisíc liber na mezinárodní expanzi.

Jednou ze složek používaných při destilaci tohoto ginu je i kolagen, který se mimo jiné využívá i v kosmetice. Značka proto zpočátku tvrdila, že její produkty jsou „omlazující“ a obsahují „byliny proti stárnutí“, od čehož ale po stížnostech musela upustit.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků