O změně koncepce časopisu v pondělí informoval Cooper Hefner, syn zakladatele časopisu Playboy Hugha Hefnera, na svém twitterovém účtu: „Uznávám, že způsob, jakým se v Playboyi dříve zobrazovala nahota, byl nemoderní, ale úplně ji z časopisu odstranit byla chyba. Teď se vrátíme s naší původní identitou,“ uvedl.

V říjnu 2015 Playboy oznámil, že se zveřejňováním fotografií nahých žen skončí za účelem přilákání více inzerentů a čtenářů. Jako další z důvodů převratného rozhodnutí uvedl, že na internetu je v dnešní době na rozdíl od minulosti pornografie volně dostupná.

FOTO: Gavin Bond, ČTK/AP

Návrat nahoty prosadil syn zakladatele

V loňském roce se ale do firmy vrátil Cooper Hefner, který zákaz nahoty otevřeně kritizoval. „Když máte společnost, jejíž zakladatel odstartoval sexuální revoluci, a pak z jejího časopisu odstraníte nahotu, která určovala její podobu, řeknete si: ‚Co to sakra provedli?‘,“ řekl Hefner v rozhovoru pro americký server Business Insider.

Nyní z obálky časopisu navíc zmizí podtitulek „Entertainment for Men“ (zábava pro muže – pozn. red.). Do obsahu se vrátí kreslené vtipy „Party Jokes“ a také sloupek „The Playboy Philosophy“, který se v časopisu naposledy objevil v 60. letech a jenž se nyní zaměří na současný politický a kulturní stav v USA.

Zakladatel časopisu Hugh Hefner se svými Playboy Bunnies v roce 1986.

Zakladatel časopisu Hugh Hefner se svými Playboy Bunnies v roce 1986.

FOTO: ČTK/AP

Časopis poprvé vyšel v roce 1953, na první obálce se objevila slavná herečka Marilyn Monroe. Poslední nahou ženou na coveru byla hvězda seriálu Pobřežní hlídka Pamela Anderson, číslo vyšlo na přelomu ledna a února 2016.