Už jen postupem mezi finálovou devítku si Růžička vydělal 24,5 miliónu korun. Spokojený by byl prý s umístěním do páté příčky, ale důležitější je pro něj hlavně dobrý pocit ze hry. Jak naloží s výhrou, zatím neplánuje. Vyhrané peníze by podle něj měly primárně sloužit jako prostředky k další hře.

Z Čechů si prestižní finále zahrál v roce 2011 Martin Staszko. Za druhé místo si připsal 98 miliónů korun.

„Spokojený budu, když budu hrát dobře. To je pointa tohohle sportu. Výsledek je věc, kterou člověk nedokáže úplně ovlivnit. Pokud mám mluvit o konkrétním umístění, horší než páté místo bych bral jako neúspěch. Ale když skončím devátý a budu hrát dobře, tak nemůžu být naštvaný. To by se člověk utrápil k smrti," uvedl třicetiletý rodák z Liberce, který v současné době žije v Praze.

Startovné čtvrt miliónu

Do finále postoupil z červencové první části turnaje, která v Las Vegas trvala sedm dní, a zúčastnilo se jí 6737 hráčů ze 79 zemí. Zúčastnit se mohl každý, kdo zaplatil 10 000 dolarů (zhruba 250 000 korun).

„Každý den se tehdy hrálo přes deset hodin čistého času. Nikdy jsem neměl takový spánkový deficit jako na konci turnaje. Poslední tři dny jsem v podstatě nespal. Ale člověk to hraje hodně na adrenalinu, ty tři dny se dají takhle odehrát. Pil jsem hodně kafe a vody, to mi pomáhalo," vzpomíná Růžička.

Do druhého dne postupuje nejlepších šest, do třetího nejlepší trojice. Výhra pro vítěze je v porovnání s druhým místem téměř dvojnásobná.

„Na obyčejných turnajích je běžná praxe, že se třeba nejlepší tři dohodnou a peníze si rozdělí. Ale tady chtějí, aby finále bylo opravdu finále," doplnil Růžička, který se pokeru věnuje zhruba deset let, z toho sedm profesionálně.

Nikdy nepracoval

„Nikdy jsem nepracoval. I když se dá říct, že i tohle je práce. U finálového stolu nás bude takových pět," dodal Růžička. Ve finále bude bojovat proti pěti Američanům, jednomu Kanaďanovi, Belgičanovi a Španělovi. Bookmakeři vypsali na jeho vítězství šestý nejvyšší kurz 10:1. ”Ale myslím, že mě docela podceňují. Věřím, že mám větší šanci," odhaduje.

Už jen postupem do finále si Růžička zajistil minimálně milión dolarů (24,5 miliónu Kč). Třeba vítěz dvouhry v tenisovém Wimbledonu si letos připsal zhruba 60 miliónů korun.

Náklady na cestu a ubytování mu hradí pořadatel. „Ale v létě jsem si platil všechno sám. Měl jsem pronajatý byt, půjčené auto, chodili jsme na drahá jídla. Od poloviny května jsem tam odehrál 45 turnajů. Celou dobu jsem prohrával, bylo to frustrující. Ale tím posledním jsem to zachránil. Sám bych tomu nevěřil, je to jako z nějakého špatného filmu," usmívá se.

Na finálový souboj ho přijede podpořit zhruba 40 fanoušků. „Přiletí máma, kamarádi. Ozvalo se mi taky několik Čechoameričanů, kteří se chtějí přijít podívat. Všichni budou mít dresy, ale jestli vymysleli něco dalšího, to nevím. Moc jim do toho nezasahuju. Doufám, že si to užijou," řekl dále.

V televizi přenos bude

Turnaj vysílá americká stanice ESPN, přenos přebírá i Nova Sport. Televizní diváci turnaj uvidí s půlhodinovým zpožděním. „Abychom po telefonu nezjistili, jaké karty kdo drží," vysvětlil Růžička.

Co udělá s výhrou, zatím neplánuje. Podle něj by měly vyhrané peníze sloužit primárně jako prostředky k další hře. „Samozřejmě, mohl bych si třeba konečně pořídit vlastní byt. Ale je potřeba mít určitý polštář. Čím větší je, tím víc peněz můžete vyhrát," dodal. Martina Staszka o rady nežádal. Jeho příprava byla podle Růžičky odlišná.

„On to spíš nechal na osudu. Já se třeba snažím sledovat nejrůznější sestřihy, které jdou v amerických televizích," doplnil.