V dnešní době restaurant Botin servíruje velké množství klasických španělských pokrmů. Specialita je tu už však mnoho let jednoznačná, pečené sele zvané cochinillo. Je ochucené tymiánem, bobkovým listem, česnekem a potřené olivovým olejem. Poté se peče v klasické peci na dřevo, která je oblíbenou turistickou atrakcí této restaurace.

Spolumajitel restaurace José González zdůrazňuje, že pec nepoužívají jen pro efekt.

Pečené sele - cochinillo

Pečené sele - cochinillo

FOTO: Profimedia.cz

„Děláme nejlepší cochinillo široko daleko. Samozřejmě, že děláme také ryby a jiná masa, ale pečené sele je naše specialita. Připravujeme jej podle receptu mého dědečka a k němu je pec na dřevo absolutně nezbytná,” uvedl González.

Tři podmínky splňují

Podle majitele je jeho rodina teprve druhou, která tuto restauraci provozuje od jejího založení v 18. století. Potomci zakladatele restaurace Cándida Remise provozovovali tuto restauraci do 20. let minulého století. Poté ji převzali Gonzálezovi prarodiče někdy okolo roku 1930.

Aby mohla restaurace získat titul nejstarší restaurace světa, musela splnit tři základní podmínky. Nezavřít provozovnu od doby otevření, nezměnit název a udržet si název, který měla v době otevření. A to restaurace ležící u hlavního náměstí, Plaza Mayor, splňuje.

Restauraci zmiňuje ve svých dílech spisovatel Ernest Hemingway a mnoho místních spisovatelů. Hemingway je však tím hlavním důvodem, že do restaurace míří mnoho zahraničních turistů. A pokud se nestane něco neočekávaného, restaurace Botlin na svém místě ještě dlouhá léta zůstane...