K napadení došlo loni v březnu v hotelu v hrabství Yorkshire poté, co se slavný moderátor dozvěděl, že nedostane teplé jídlo. Následně Tymona verbálně i fyzicky napadl, produkční měl po útoku rozseklý ret.

Během útoku si měl podle listu The Daily Telegraph vyslechnout vulgární narážku na svůj irský původ. Stanici BBC a Clarksona poté zažaloval kvůli rasové diskriminaci.

Případ se měl projednávat před soudem v květnu, strany však došly k dohodě o vyrovnání ještě před ním. Výše odškodného nebyla zveřejněna, britská média však uvádějí, že se jedná minimálně o sto tisíc liber, tedy asi 3,5 miliónu korun. Většinu z této částky by měl zaplatit Clarkson.

Přešel k Amazonu

„Ještě jednou bych se rád omluvil Oisinu Tymonovi za ten incident a jeho politováníhodné následky. Chci zopakovat, že nic z toho nebyla jeho chyba. Je mi líto, čím si od té události musel projít,“ uvedl Clarkson v omluvě.

Clarksonovi nebyla po incidentu prodloužena na BBC smlouva. Se svými parťáky Jamesem Mayem a Richardem Hammondem momentálně připravuje nový motoristický pořad pro videoslužbu Amazon Prime. [celá zpráva]

Top Gear čeká květnový restart. Jeho novou tváří je moderátor Chris Evans, který si do svého týmu vybral šest dalších kolegů včetně třeba herce Matta LeBlanka. [celá zpráva]