Britští lékaři před třemi lety diagnostikovali Tomu Attwaterovi rakovinu mozku. Po počátečním šoku se obchodník z Pattinghamu rozhodl, že čas, co mu zbývá, využije k tomu, aby pro svou dnes šestiletou Kelli vybral dostatek peněz na tu nejlepší léčbu. Kelli totiž doktoři už ve třech měsících diagnostikovali neuroblastom, nejčastější kojeneckou rakovinu.

Dívka absolvovala několik operací a podstoupila chemoterapii, nemoc se ale ve třech letech vrátila a podle odborníků je pravděpodobné, že se tak stane znovu.

Vzhledem k tomu, že léčba je drahá, Tom spolu se svou ženou Joely založili fond za účelem vybrat 500 tisíc liber (asi 18 miliónů korun), z nějž by se budoucí léčba Kelli platila. Sám se přitom léčil. „Nemůžu jen ležet v posteli a litovat sám sebe, když je třeba toho tolik udělat pro Kelli,“ svěřil se před časem otec. „Mé zdraví mě až tak nezajímá: já už nemám žádnou šanci, ale Kelli ano,“ dodal.

Tom Attwater se svou dcerou na nedatovaném snímku

Tom Attwater se svou dcerou na nedatovaném snímku

FOTO: Profimedia.cz

Obrovskou částku se obětavému otci za pomoci dárců z celého světa nakonec podařilo vybrat na poslední chvíli: Tom zemřel na konci září. Bylo mu 32 let.

Manželka: Byl mým hrdinou

„Doufám, že se rakovina nikdy nevrátí a že budeš mít dlouhý a šťastný život,“ napsal loni své dceři v dopise zveřejněném listem The Daily Mirror. „Děkuji ti za tu poctu, když jsi mě oslovila ´tati´. Mít tě za dceru bylo tou největší ctí v mém životě. Užívej si života, nespěchej. Budu na tebe čekat,“ dal jí vědět.

„Tom byl mým hrdinou a nechápu, jak můžu žít bez mého nejlepšího přítele,“ napsala nyní na Facebooku jeho žena Joely. „Je smutné i to, že naše děti (dvojice má spolu i pětiměsíčního syna Fletchera) budou muset vyrůstat bez otce,“ dodala.