Jedním takovým zastaralým trendem je kupříkladu pravidlo, že barva bot a opasku musí být shodná. To platí pouze u obleku, když jde člověk na významnou společenskou událost. Pak by se experimentů měl vyvarovat. Jenže v běžné ležérní módě pro všední den je to považováno za faux pas a projev malichernosti či puntičkářství. Muži se také často drží modré barvy, která jim přijde nadčasová. Přitom mnohem lépe za všech okolností vypadá třeba bílá.

Také nošení vysokých ponožek, které neodhalují kůži z kalhot, ani když muž sedí, jsou přežitkem. Dnes naopak letí ponožky pod kotníky, které odhalují kotníky a holeně. Samozřejmě to opět neplatí pro formální akce se smokingem.

Zženštilost?

Muži se také úzkostně bojí kalhot se sámky neboli plisovaných nohavic. Přitom je to velký módní trend, neboť zlepšuje vypasování a takové kalhoty dělají mužům hezčí postavu a pozadí. Pánové se jich ale bojí jako projevu zženštilosti.

Špatně také není kombinace černé s hnědou či modrou, což bylo v minulosti považováno za velký módní omyl.

A jaká barva je trendem pro letošní jaro a léto? Opět nepříliš maskulinní tón, kterého se nebojí pouze muži z Indie. Módní v pánském šatníku je letos růžová a fialová.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: