V letošním ročníku festivalu je vyjma samotných stánků s jídlem velmi bohatý doprovodný program, na kterém se hosté mohou přiučit mnoha tajům gastronomie. Hned během prvního dne lidé mohli vedle sebe vidět známé české kuchaře Sapíkovy. Staršího i mladšího.

Ředitele a provozovatele Prague Food Festivalu, který loni vydal knížku s příznačným názvem Nejezte Blbě!, poznáte poměrně snadno. Na moc vyšších a stylově oblečených lidí na Prague Food Festivalu totiž nenarazíte. Zejména barevná vesta s motivem ryb stojí za povšimnutí.

V rychlosti jsme obešli stánky s jídlem a máme pro vás několik tipů, které vám třeba pomohou s výběrem. Pokud máte chuť na skvělý tatarák, najdete ho ve stánku Angus Farm. Ptejte se po Angus tataráku s ořechy, lanýžovou majonézou a bramborovým chipsem. Máte chuť na moderně zpracovaný hamburger z masa Wagyu? Tak ten má v mini verzi na svém stánku Kobe.

Flákota či RAW strava? 

A pokud jdete po flákotě v kuse, asi byste neměli vynechat bizona na stánku U Emmy Destinové. V neděli pak budete moci ochutnat na jednom ze stánků  i degustační hmyzí menu. A pokud maso neradi, vychutnat si můžete nějaký z vegetariánských pokrmů či dokonce i něco z RAW stravy.

Brány festivalu se zavírají v sobotu v devět večer, v neděli pak ještě o hodinu dříve. A jaké jsou ceny? Počítejte s tím, že pokud budete chtít odejít z akce nasyceni, utratíte minimálně tisícovku. Vstupné v předprodeji stálo 450 korun, na místě pak vstup stojí pětistovku. V ceně už je 10 tzv. grandů (1 grand = 30 korun), za které si lidé mohou na festivalu nakupovat.

Mnoho hlavních pokrmů stojí i osm až devět grandů, laskominy pak obvykle od jednoho grandu až do pěti. Nalézt můžete i výhodná menu, kdy platíte kolem 10 grandů. Za hubičku to není, ale skutečností zůstává, že obdobná koncentrace skvělých kuchařů a kvalitního jídla na jednom místě zatím v České republice na jiné akci není.