Poslední díl zahájila věta bývalého prezidenta Geralda Forda z let 1974 až 1977, který v projevu k národu po rezignaci svého předchůdce Richarda Nixona prohlásil, že "naše dlouhá státní noční můra skončila". Stejnou větu pak zopakovali i oba Bushové, Clinton a Obama, který k tomu dodal, že Letterman odchází do důchodu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

David Letterman při své poslední show.

David Letterman při své poslední show.

FOTO: Profimedia.cz

"Chcete vědět, co budu v důchodu dělat?" zeptal se publika Letterman, který se svým svérázným humorem nebál opřít o prezidenty či islámské radikály. "Dá-li Bůh, tak doufám, že se stanu novou tváří scientologie," dodal.

Závěrečné středeční vysílání pořadu podle očekávání nemělo tradiční podobu, kdy Letterman zpoza stolu zpovídá hosty sedící v křesle, ale díl byl protkán staršími záznamy nejen ze stanice CBS, která byla domovskou televizí moderátora, ale i z NBC, kde populární bavič začínal kariéru. Poslední Late Show o asi 17 minut přetáhla tradiční hodinovou délku, CBS ale vysílala až do samého konce.

Osm minut legrace 

Osmašedesátiletý moderátor, který je znám díky pohotovosti, sarkasmu, nekonvenčnímu humoru a někdy i kaskadérským výstupům, se s pořadem rozloučil po 33 letech a 6028 vysíláních. S odkazem na vysoký počet odvysílaných pořadů prohlásil, že uznávaný britský fyzik Stephen Hawking vypočítal, že to dohromady dalo "asi osm minut legrace".

S Davidem Lettermanem se přišly rozloučit stovky lidí.

S Davidem Lettermanem se přišly rozloučit stovky lidí.

FOTO: Profimedia.cz

Za tři desítky let však nastalo během vysílání mnoho legendárních momentů, kdy se nejedna slavná tvář mírně ztrapnila či naopak pobavila nečekaným vyjádřením celý svět.

Pořad nyní přebírá komediální hvězda Stephen Colbert, kterého američtí diváci znají ze show The Colbert Report.