Polský architekt Krysztof Kotala ze společnosti 8+8 Concept Studio zveřejnil návrhy, jak by mělo vypadat unikátní sportoviště, které by čítalo sedm tenisových kurtů a nacházelo by se v zátoce, kde leží Dubaj. Pod vodou. Stropy hal by byly prosklené a lidé by z nich mohli sledovat mořský život kolem sebe.

Když opomineme, že by lidé místo míčku létajícího zprava doleva dost často spíše sledovali hejna ryb okolo, šlo by o opravdový stavitelský oříšek. Stropy by totiž musely být postavené z jednoho kusu nějakého speciálního vyztuženého skla a musely by být tak extrémně pevné, aby udržely obrovskou váhu vody.

Takto by měla soustava kurtů vypadat, pokud někdy vyroste.

Takto by měla soustava kurtů vypadat, pokud někdy vyroste.

FOTO: 8+8 Concept Studio

Určitě by se slušelo poznamenat, že jde zatím pouze o koncept a v tuto chvíli nejsou žádné oficiální plány, že by tato stavba měla skutečně v zemi ropy vyrůst. A pokud by se tak mělo stát, museli by stavitelé překonat obrovské inženýrské komplikace, což by vyšlo na astronomickou sumu, pravděpodobně v úrovni desítek miliard korun.

Pátý Grand Slam 

Blog zaměřený na architekturu Archpaper poznamenal, že by bylo nutné vytvořit skleněný panel o průměru 33 metrů. Zatím se povedlo vytvořit podobný, který má průměr 10 metrů. To je však stále několikrát méně. Co by se stalo, pokud by nebyl dostatečně pevný a neodolal by tlaku vody, asi není třeba popisovat.

Kotala má ale za to, že by tyto kurty do Dubaje skvěle zapadly, a tvrdí, že pokud nakonec k výstavbě podle jeho plánu dojde, šlo by o perfektní místo pro pátý Grand Slam sezóny.