Některé firmy zveřejňují nové modely hodinek a další novinky již před veletrhem, u jiných je naopak nutné čekat až na zahájení přehlídky. Tak tomu bylo již tradičně například u Rolexu. Ten se pochlubil novým kalibrem s označením 3255, 39milimetrovými modely Oyster Perpetual a novou verzí sportovních hodinek Yacht-Master s pouzdrem ze zlaté slitiny Everose a černým ciferníkem a taktéž černou keramickou lunetou.

Rolex Yacht-Master 116655

Rolex Yacht-Master 116655

FOTO: Rolex

Jinak řečeno, Rolex se letos zrovna nevytáhnul. To se ale nedá říct o jeho sesterské značce Tudor. Již pár dní před veletrhem prosákly na veřejnost fotky modelu North Flag. O designu hodinek by šly vést nekonečné debaty, to podstatné se ale skrývá uvnitř – nový in-house strojek.

Tudor North Flag s novým in-house strojkem

Tudor North Flag s novým in-house strojkem

FOTO: Tudor

Ještě před pár lety se možná zdálo nemožné, že by Rolex kanibalizoval svou prémiovou značku vlastními strojky v hodinkách Tudor, situace se ale změnila. A samozřejmě nezůstalo jen u jednoho modelu, in-house strojek tak dostaly i prověřené potápky Pelagos, které jsou teď dostupné i v modrém provedení.

Tudor Pelagos dostal nově in-house a také modrou verzi

Tudor Pelagos dostal nově in-house a také modrou verzi

FOTO: Tudor

Není překvapení, že Omega rozšířila řadu chronografů Speedmaster hned čtyřmi modely kolekce Dark Side of the Moon a jedním bílým s pouzdrem z keramiky. Srdce mnoha fanoušků ale jistě zaplesalo u úplně jiného modelu Speedmaster. Je jím limitovaná edice Apollo 13 Silver Snoopy.

Ukázka luminiscence na nové limitované edici modelu Speedmaster se Snoopym

Ukázka luminiscence na nové limitované edici modelu Speedmaster se Snoopym

FOTO: Omega

Ano, vidíte správně, na hodinkách je slavný kreslený pes Snoopy, a to hned dvakrát – jednou na ciferníku a podruhé na dýnku. Tato komiksová postavička totiž byla maskotem programu Apollo. Ostatně na Speedmasterech ji Omega jednou použila už v minulosti.

Na Baselworldu samozřejmě nemůže chybět ani Patek Philippe, který je považovaný za nejvýznamnější hodinářskou firmu vůbec. Z jeho novinek suverénně nejvíc pozornosti poutal model Calatrava Pilot Travel Time 5524. Přesně tak – pilotní hodinky od Pateků, další překvapivá záležitost.

Patek Philippe Calatrava Pilot Travel Time 5524

Patek Philippe Calatrava Pilot Travel Time 5524

FOTO: Patek Philippe

Jak název napovídá, hodinky ukazují druhou časovou zónu. Na ciferníku jsou ještě ukazatelé dne a noci pro oba časy a subciferník sloužící jako ukazatel data. To vše v 42milimetrovém pouzdře z bílého zlata.

Vytáhnout se chtělo i Seiko, které k 50. výročí svých prvních potápěčských hodinek zveřejnilo dva modely z řady Prospex. Prvním jsou hodinky s označením SBDX014 s trademarkovým designem Seika, lidově nazývaným „tuna“. Díky krytu pouzdra totiž hodinky připomínají konzervu tuňáka. Druhým je model SBEX001, což jsou první potápky od Seika s hi-beat kalibrem po téměř 50 letech.

Seiko SBDX014 a SBEX001

Seiko SBDX014 a SBEX001

FOTO: Seiko

To nejlepší nakonec. U manufaktury De Bethune jsou fanoušci zvyklí na velmi originální kousky a nejinak tomu bylo letos, a to konkrétně v podání modelu DB25 Quetzalcoatl věnovaném stejnojmennému mezoamerickému božstvu.

De Bethune DB25 Quetzalcoatl

De Bethune DB25 Quetzalcoatl

FOTO: De Bethune

Novinka od tohoto švýcarského výrobce má ručně rytý zlatý ciferník, ale ten tentokrát nehraje hlavní roli. Tu si pro sebe urval zlatý had, který slouží k indikaci času. Jeho hlava ukazuje hodiny, ocas pak minuty. Vše přitom vypadá na fotkách celkem přirozeně. Cena hodinek zatím není známa, jen se ví, že vzniknou v edici pouhých 20 kusů.

Detail ciferníku na De Bethune DB25 Quetzalcoatl

Detail ciferníku na De Bethune DB25 Quetzalcoatl

FOTO: De Bethune