Kolik byste zaplatili za dokonalou kostku ledu? Ať odpovíte cokoliv, pravděpodobně je tato částka několikanásobně nižší než 180 korun. Tolik ale zhruba stojí jedna kostka ledu od kalifornské společnosti. A jednu si samozřejmě objednat nemůžete. Objednávky se totiž mohou provádět pouze v násobcích padesáti.

Ledové kostky se prodávají buď jako tradiční krychle, či jako koule. Voda se samozřejmě během dopravy k zákazníkovi může ve speciálním balení rozmrazit a on ji posléze znovu zmrazí.

Původ vody nespecifikován

Výrobce tvrdí, že jeho ledové kostky nepocházejí z žádné běžné kohoutkové vody, která kazí chuť vysoce kvalitních nápojů. Původ vody však nespecifikoval. Tvrdí, že během speciálního procesu zajišťuje, že výsledná voda nemá opravdu žádnou chuť, a tedy vliv na výslednou chuť destilátu.

„Naše společnost začala jako obchodní školní projekt a vyvinula se v životní filozofii. Luxusní zařízení si na naše projekty přivykly ve snaze servírovat drinky konzistentní kvality ve všech směrech,” uvedl zakladatel společnosti Roberto Sequeira.