Juan Manuel Moreno, pekař v malé vesničce Algatocín na jihu Španělska, už na svůj exkluzivní produkt dokázal nalákat vybranou skupinku zákazníků. Do jeho pekařství Pan Piña přijíždějí bohatí Číňané, Arabové a Rusové z nedalekého turistického střediska Costa del Sol.

Každý bochník obsahuje krom celozrnného těsta a dehydrovaného medu také 250 miligramů zlatého prachu v hodnotě 95 eur. Pekař ale připouští, že zlato bochníku o váze 400 gramů žádnou speciální chuť nedodává, jde jen o "nádech luxusu a výjimečnosti".

Zlatý chléb nabídne i supermarket 

Pekař Moreno říká, že k pečení drahého chleba ho inspirovala kavárna v nedalekém městě, která prodává to, o čem tvrdí, že je to nejdražší káva na světě. "Tu kávu jsem si nedal, ale zapamatoval jsem si, že exkluzivita je způsobem, jak inovovat nabídku," citoval jej britský list The Times.

Tato myšlenka už má své následníky a prodávat "zlatý chléb" plánuje jeden místní řetězec supermarketů a jedna z restaurací. Pekárnu v Algatocínu, který má jen 866 obyvatel, rodina pana Morena provozuje už od roku 1940.

Dosud si primát nejdražšího chleba na světě osoboval britský pekař Robert Didier, který k jeho přípravě používá šampaňské a třiadvacetikarátové zlato. Prodává ho za 75 liber (asi 2600 Kč) ve svém pekařství Orchard Pigs ve Wrexhamu v severním Walesu.