Splnit přání náročného zákazníka nebylo jednoduché. Arashebenovi klenotníci museli ručně vsadit do bílého zlata více než 14 tisíc dokulata vybroušených bílých diamantů. Práce jim trvala téměř rok a strávili při ní dva tisíce hodin. Výrobek pro opravdu náročné usiluje o zapsání do Guinnessovy knihy rekordů jako nejdražší boty na světě.

„Těšíme se oprávněně pověsti dílny, která dokáže z diamantů vytvořit dech beroucí předměty. Proto se na nás Nick obrátil s důvěrou, že dokážeme zhmotnit jeho představu a že se zapíše do dějin pánské módy,“ říká Arasheben.

Cannon poprvé provětral diamantové mokasíny na dvoudenním finále celostátní reality show Amerika má talent, které se uskutečnilo v New Yorku 16. a 17. září a v kterém vystupoval jako hostitel účastníků.

Kariéru odstartovala přečerpaná kreditka

Když byl Jason Arasheben v druhém ročníku na Kalifornské univerzitě v Los Angeles, s hrůzou zjistil, že kreditní kartu, kterou mu daroval otec, přečerpal o 28 tisíc dolarů (600 tisíc korun).

Aby dluh vyrovnal, začal na koleji a v posluchárnách prodávat levné stříbrné šperky. Díky obrovské houževnatosti, mimořádnému nasazení a narůstajícím zkušenostem se v krátké době ve svém oboru vypracoval na uznávaného tvůrce a prodejce.

Arashebenova firma sídlící v Beverly Hills proslula výrobou šperků pro hvězdy zábavního průmyslu a sportu a jiné vyhlášené boháče. Zhotovila mj. prsteny pro vítěze americké profesionální ligy košíkové, náramky pro šampióny proslulé Světové pokerové série a její evropské části a prsteny, hodinky, náramky, brože, sochy a akvária pro zpěvačku Rihannu, Jennifer Lopezovou a Mariah Careyovou, krále popu Michaela Jacksona, profesionální basketbalisty Dwayna Wadeho a LeBrona Jamese či saúdskou královskou rodinu.