„Sotva začal, stane se nejbohatší osobou planety,“ tvrdí o Zuckerbergovi David Kirkpatrick, autor knihy Efekt Facebooku. Ve čtvrtek si za jediný den připsal další 1,6 miliardy (32,7 mld. Kč), když se Facebook na burze dostal na rekordní cenu za akcii.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

V uplynulých 12 měsících se obchody Facebooku rozrostly o 183 procent, přičemž podpora mobilních elektronických zařízení se na tom podílela více než třemi pětinami. Loni si síť připsala 5,8 procenta celosvětového příjmu z digitální reklamy, což je o 1,7 procenta více než v roce 2012.

Na špici miliardářů se i podle indexu Bloombergu drží šéf Microsoftu Bill Gates s majetkem 84,7 miliardy dolarů (1,73 bil. Kč) v pěti holdingových společnostech, který letos inkasoval 400 miliónů v dividendách. Za ním je mexický telekomunikační magnát Carlos Slim se 78,8 miliardy dolarů (1,6 bil. Kč).