Od úterý mohou francouzské restaurace vyvěsit logo "fait maison" - domácí, nebo doma dělané - na dveřích podniku, pokud se všechny podávané pokrmy vaří od základu v jeho kuchyni. Anebo budou moci takto označit ta jídla v jídelníčku, která se připravují na místě.

"Cílem této vyhlášky je ocenit kuchařské umění, ocenit know-how tím, že zákazníkovi dáme jednoduché a spolehlivé informace," řekla AFP ministryně pro záležitosti spotřebitelů Carole Delgaová.

Větší část nové vyhlášky se točí kolem toho, které potraviny je možné použít, a jakým způsobem, aby stále mohlo být jídlo označeno za domácí.

U michelinských restaurací jde o samozřejmost

Výjimky platí například pro takové předpřipravené produkty, jako je chléb, těstoviny, sýr či víno, ale nikoli například pro mražené hranolky nebo hotové omáčky.

Dá se očekávat, že v nejbližších dnech této možnosti využije naprostá většina lepších podniků. U restaurací ověnčených nějakou tou hvězdičkou v michelinském průvodci je pak úplnou samozřejmostí, že šéfkuchaři nevyužívají při přípravě svých pokrmů žádné polotovary.