V Longines v rámci své historické řady Heritage oživili už několik historických modelů, netrpělivě se proto očekávalo, zda se při prohrabování archivu zastaví i v roce 1935 a uvedou nové pilotky. Resuscitovaný model nakonec představili při příležitosti březnového hodinkového veletrhu Baselworld.

Hodinky s názvem Heritage 1935 jsou věrné předloze. Zachovávají její originální tvar, už na první pohled je však patrné, že se nejedná o stoprocentně identické hodinky.

Nejvýraznější změnou oproti původnímu modelu je datumové okénko

Nejvýraznější změnou oproti původnímu modelu je datumové okénko

Na tehdejší dobu byly původní pilotky s 41milimetrovým průměrem velkými hodinkami, nový model designéři ale ještě o jeden milimetr přifoukli. Změna nastala i u vroubkované lunety, která nově není otočná a chybí jí charakteristický ukazatel.

Nejvýraznější a nejkontroverznější změna nastala na ciferníku. Ten je stejně jako u předchůdce černý a má subciferník na pozici šest, Longines ho ale stejně jako u dalších modelů řady Heritage narušilo datumovým okénkem. To je sice praktická funkce, ale u fanoušků se s pozitivními ohlasy zrovna nesetkala. Mnozí to totiž považují za přílišné narušení jinak dokonale jednoduchého ciferníku.

Longines Heritage 1935

Longines Heritage 1935

Původní hodinky měly samozřejmě strojek s manuálním nátahem, v nových je pak automatická ETA 2895 s 42hodinovou rezervou chodu. Dýnko není možná překvapivě průhledné, ale pevné, na rozdíl od zbytku hodinek broušené a je na něm vyraženo jméno modelu a výrobní číslo.

Cena hodinek by se měla pohybovat kolem 2300 dolarů (asi 45 tisíc Kč), což není málo, a to obzvlášť v situaci, kdy je za zhruba čtvrtinovou cenu dostupný povedený model Precista PRS-9 od britského malovýrobce Timefactors. Srovnání těchto dvou hodinek vedle sebe tak bude velmi zajímavé.